verze pro tisk

Bytový textil: Rychlá a levná proměna interiéru

12. leden 2011

Zařizujete si nové bydlení a přemýšlíte, jak budou místnosti vypadat? Nebo se vám jen zdá, že by váš byt potřeboval nějakou změnu? Ozvláštnit, oživit? Nemusíte se kvůli tomu pouštět do složitých a drahých rekonstrukcí. Stačí si jen vybrat ten správný bytový textil. Polštáře, přehozy, koberečky, záclony – tyhle všechny doplňky změní váš byt k nepoznání.

Kouzlo záclon

Záclony a závěsy patří k domovu odnepaměti. Dotváří vzhled místnosti a dodávají jí na útulnosti. Samozřejmě i ony podléhají módním trendům. Můžete vybírat z přírodních materiálů, jako je hedvábí, len či bavlna. Také umělá vlákna mají své místo na žebříčku – jsou nejjednodušší co se týče údržby. Ať už si vyberete jakékoli, správně zvolená délka a barva vaše okno „nalíčí“ a budete se doma cítit mnohem příjemněji. A když vám do nich zasvítí sluníčko, bude váš den hned veselejší.

Polštáře a polštářky

Polštáře dnes neslouží pouze ke spaní. Patří mezi nejoblíbenější bytový textil. Jsou praktické, cenově dostupné a v mnoha barvách, tvarech i provedení. Umístit je můžete kamkoli, a vždy to bude efektivní. Mohou být podložkou pod hlavu na sedací soupravě, můžete je umístit na židli, nebo dokonce použít samotné na sezení na zemi. Můžete je třeba jen opřít na poličce, a i tam dodají místnosti šmrnc. Při koupi polštáře vybírejte látky, které se snadno udržují kvůli praní.

Koberce

I v dnešním světě plovoucích podlah a dlažeb mají koberce své místo. Zejména kusové koberce a koberečky s vysokým vlasem. Je maximálně příjemné umístit jej před postel, a ráno místo šlápnutí na ledovou podlahu si užijete hebký dotek. Ledabyle položený koberec na dřevěné podlaze vám zase místnost rozjasní. A pokud máte obývací pokoj laděný do přírodních odstínů, zkuste kobereček výrazné barvy, která dá pokoji jiný rozměr.

Bytový textil do každé místnosti

Obměňovat váš domov můžete neustále. Zdá se vám vaše koupelna jednotvárná? Pořiďte si sadu veselých ručníků a koupelnový závěs. Nebo máte pocit, že kuchyň by chtěla vymalovat, a nemáte čas? Zkuste nejdříve barevné utěrky, ubrus, chňapky a polštářky na židle. Uvidíte, že bude místnost hned vypadat veseleji.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!