verze pro tisk

Chcete spát klidně? Pořiďte si kvalitní matraci

18. květen 2012

Snad každý z nás se těší, až večer ulehne do své postele a bude si moci dopřát plnohodnotný spánek. Jenže abychom toho dosáhli, je nutné mít k dispozici dobrou postel. A nejen ji, v posteli se musí také vyskytovat co nejpohodlnější matrace. Bez kvalitní matrace totiž náš spánek bude poloviční, ráno se probudíme a budou nás bolet záda, krk, hlava i končetiny.

Špatná matrace může našemu tělu nadělat pořádnou neplechu

Matrace do postele jsou prvkem, který může poměrně výrazně ovlivňovat náš život, ač se to možná na první dojem nezdá. Právě špatně zvolená matrace totiž může zapříčinit mnoho zdravotních potíží a komplikací. Jistě si také občas stěžujete, když na dovolené musíte spát v cizí posteli, kde je nekvalitní matrace. A představte si, že byste na takovéto matraci museli spát dennodenně. Ta představa vskutku není příliš příjemná. Pakliže tedy jdeme kupovat zcela novou matraci, dejme si pozor na její kvalitu, správné rozměry a materiál.

Materiály, z nichž se matrace vyrábějí

Materiál, z něhož je matrace vyrobena, je pro její kvalitu velmi důležitý. Zvolíme-li jednoduché pružinové matrace, nemáme vždy jistotu, že se bude jednat o dobrý výrobek. Mnoho pružinových matrací je určeno spíše pro nárazový spánek, ne pro každodenní používání. Každý zkušený prodejce vám spíše doporučí matrace z moderních materiálů, jako jsou BIO pěna či studená pěna. Tyto materiály totiž dokáží velmi dobře kopírovat lidské tělo, aniž by však docházelo k přílišné deformaci. Tím je tak zabráněno vzniku proleženin či špatné poloze krku, hlavy a trupu.

České matrace

Při nákupu matrace není na škodu si také zjistit, odkud kupovaná matrace pochází. Levné matrace z Číny či jiné asijské země asi nebudou tou správnou volbou, což ostatně platí i u většiny jiných produktů. Dnes se dají běžně pořídit opravdu kvalitní české matrace, které zaručují, že náš spánek bude maximálně poklidný a zdravý.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!