verze pro tisk

Domácí nábytek: Masiv a jeho výhody

31. květen 2013

Nábytek do interiéru domácnosti se vyrábí z mnoha moderních materiálů, stále však v drtivé většina převažuje klasika v podobě dřeva. Oblíbeným typem je nábytek z masivu.

Masiv je při využíván pro výrobu skutečně kvalitního nábytku již po celá staletí. V poslední době však lidé dávají zbytečně přednost laciným produktům, kde je využíváno nekvalitního dřeva, dřevotřísky apod. Pak se ale diví, když se nábytek rychle opotřebuje a rozbije.

Pěkný vzhled a vůně kvalitního dřeva

Stačí se podívat na rozdíl, jaký je vidět, pokud si koupíte nekvalitní skříň z dřevotřísky a oproti tomu kvalitní skříně z masivu. Rozdíl je patrný už na první pohled, masiv totiž působí mnohem elegantněji, dřevo přirozeněji a intenzivněji voní. Skříně nebo třeba i postele z masivu vydrží i několikanásobně déle, v domácnosti vám budou sloužit klidně i desítky let.

Nábytek z masivu je nezávadný

Předností masivu je také jeho zdravotní nezávadnost. Zatímco dřevotřískový nábytek je spojován různými pojivy, v nichž jsou často obsaženy i rakovinotvorné látky, které se postupně vypouštějí do ovzduší, u nábytku z masivu toto nehrozí.

Masiv je mimořádně odolný

Důležitým hlediskem, na který naštěstí bere ohled stále více lidí, je také odolnost nábytku. Knihovny z masivu jsou skutečně krásnými kusy nábytku, které se okamžitě stávají dominantou místností. Pokud opět srovnáme- obyčejná knihovna z dřevotřísky proti masivu jako chudinka, člověk aby se bál jí dotknout, aby se náhodou pod „tíhou“ nerozpadla.

Prodejce nábytku z masivu severského stylu

Pokud si tedy v blízké budoucnosti půjdete koupit nový nábytek do domácnosti, určitě zvažte, zda si nepořídit kvalitní nábytek z masivu. Pěkné knihovny, skříně a postele z masivu zakoupíte v eshopu idea-nabytek.cz. Idea Nábytek nabízí kvalitní produkty skandinávského designu, který je dnes oblíben po celém světě.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!