verze pro tisk

Infrasauna se vejde i do malého bytu

17. březen 2014

Baví vás chodit do sauny, ale bohužel na ni nemáte tolik času, abyste do ní mohli zajít i několikrát týdně. Pak vězte, že si saunu můžete vytvořit přímo doma. A to dokonce i v případě, že váš byt nemá zrovna velké rozměry. Do malého bytu se vejde moderní infrasauna, která má mnohem menší rozměry nežli klasická finská sauna. Lze u ní ale nalézt také další přednosti.

Vliv infrasauny na zdraví

Stejně jako finská variant i infrasauna posiluje imunitu. To je ostatně hlavní důvod, proč by každý z nás měl do sauny chodit. Přispívá k lepšímu prokrvení, snížení krevního tlaku, ale také právě zvyšuje obranyschopnost organismus vůči bakteriím a virům, které způsobují nejrůznější onemocnění, zejména nemoci dýchacích cest.

Umístění sauny v bytě

Infrasauna je úspornou variantou sauny. Lze ji vlastně umístit kamkoliv, třeba na chodbu, do koupelny či do jiné místnosti, kde je možné napojení na elektřinu a podlaha je zcela rovná.

Kolik stojí provoz infrasauny?

Možná se ptáte, kolik že stojí provoz infrasauny. Odpověď vás jistě potěší. Za jednu proceduru zaplatíte kolem 5 až 10 Kč na energiích, což rozhodně není mnoho.

Jde o levnější způsob saunování nežli v případě používání finské sauny. Nízkou cenu ovlivňuje i fakt, že v infrasauně nemusíte trávit tolik času jako ve finské sauně. Kabina se nahřeje už během cca 10 minut, samotný proces saunování pak potrvá přibližně půl hodinu.

Ani pořizovací cena infrasauny není nijak drastická. Nejlevnější zařízení lze zakoupit od zhruba 10.000 Kč výše.

Infrasauna je moderním doplňkem do domácnosti, který přispěje k vašemu zdraví. Tělo získá lepší odolnost a bude se schopno lépe bránit virům. Není překvapivé, že lidé, kteří pravidelně užívají saunu, jsou zdravější, otužilejší a celkově vitálnější.

-par-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!