verze pro tisk

Jaké máme možnosti při výběru matrace do postele

21. listopad 2012

Matrace je nedílnou součástí každé postele. Poskytuje pohodlí během spánku. Není třeba používat nějaké luxusní matrace, zcela postačí, pokud jde o produkt, který dokáže být našemu tělu dostatečnou oporou během spánku.

Kvalitní matrace se pozná podle toho, že se na ní člověku spí dobře. Zní to sice vágně, nicméně je to pravda. Naše tělo by během pobytu v posteli a na matraci nemělo být nepřirozeně prohnuté a zkřivené. V opačném případě sec lehce může stát, že nás ráno bude bolet krk, končetiny, hlava či dokonce celá páteř. Právě pro páteř je kvalita matrace do postele velmi podstatná. Špatně zvolená matrace totiž může zapříčinit dlouhodobější zdravotní problémy, kterých se jen tak nezbavíme.

Moderní materiály pro matrace

Při výrobě matrací jsou dnes používány různé materiály. Zaměřím se především na moderní technologie a materiály, které jsou určeny pro výrobu matrací pro každodenní používání. Jedná se o matrace za studené pěny, líné pěny a latexové matrace.

Studená pěna

Studená pěna je materiálem, který nese svůj název podle technologie, kterou se vyrábí. Matrace ze studené pěny jsou vyráběny za studena. Tento postup má za následek, že jde o velmi elastický, avšak zároveň dokonale tvárný materiál, který má navíc i dlouhou životnost. Matrace ze studené pěny vynikají dobrou prodyšností.

Líná pěna

K výrobě matrací se dále používá také viscoelastická pěna, přezdívaná líná pěna. Tento materiál byl původně vyvinut NASA a měl sloužit pro kosmonauty. Jsou vhodné jako takzvané zdravotní matrace, kdy člověk potřebuje velmi kvalitní oporu těla během spánku. Proto se využívají nejen v domácnostech, ale také ve zdravotnických střediscích. Mají výbornou tvárnost. Vlivem tlaku těla se dokáží přizpůsobit jeho tvarům, po odlehčení se opět vracejí do původního tvaru.

Latex

Třetím významným materiálem, z nichž jsou vyráběny moderní matrace do postele, je latex. Latexové matrace jsou vynikající pro každodenní použití, i při časté námaze mají dlouhou životnost, a to více než 20 let! Je velmi důležité k této matraci zvolit také kvalitní postelový rošt, latexové matrace nutně potřebují pevný podklad tak, aby si udržely svoji tvárnost.

Kvalitní a přitom levné matrace prodává eshop prospanek.cz. Ten nabízí produkty ve všech obvyklých rozměrech. Díky velkým skladovým zásobám obchod dodává všechny objednané matrace bezprostředně po obdržení objednávky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

jqq4LY42YkOY

čtvrtek, 13. listopad 2014
19:17

Pretty section of cnotent. I simply stumbled upon your web site and in accession capital to claim that I get in fact enjoyed account your weblog posts. Any way I'll be subscribing in your feeds or even I achievement you get admission to constantly quickly.|


posted by: jqq4LY42YkOY (xm71d9jxl8(a)outlook.com) [Odpovědět]