verze pro tisk

Proč a kde využívat protipožární dveře

17. červen 2013

Kromě klasických vchodových dveří, které jsou obvykle vyráběny ze dřeva, plastu či jiných materiálů, lze pořídit také speciální protipožární dveře. Jejich využití není jen něčím nadstandardním, v mnoha případech jsou dokonce nezbytným řešením.

Využití protipožárních dveří

Protipožární dveře je vhodné využít všude tam, kde je zvýšené riziko tvorby požáru. Typicky se jedná o objekty, kde se pracuje s ohněm. Ovšem dají se samozřejmě využít také v běžných rodinných domech, kdy jejich majitel chce zvýšit ochranu své domácnosti před případným poškozením od požáru a kouře.

Protipožární dveře musejí mít takové vlastnosti, aby co nejdéle odolaly žáru a ohni. V praxi to znamená, že když už v jedné z místností vznikne oheň, zabraňují protipožární dveře tomu, aby se rychle rozšířil do dalších prostor objektu.

V momentě, kdy vznikne požár v domě, jehož místnosti oddělují klasické dřevěné dveře, oheň se dokáže do dalších prostor rozšířit během několika málo minut. Dalším průvodním jevem je samozřejmě i šíření kouře, který znepříjemní pohyb v daných prostorách.

Důležité funkce a význam

Pakliže však použijete protipožární dveře, oheň se skrz ně nešíří mnohem delší časový úsek. Je velký rozdíl v tom, když dveře dokáží zabránit pronikání ohně do dalších místností až po dobu třeba půl hodiny, než když se přesune během několika desítek vteřin či minut.

Tento časový rozdíl může být mnohdy výrazný, vždyť za půl hodiny, kterou budou protipožární dveře chránit zbylé části objektu, může být požár detekován a uhašen. Nevzniknou pak tak velké škody na majetku a případně i životech lidí.

Do protipožárních dveří se tedy jistě vyplatí investovat, a to i v soukromých objektech. Ani tento typ dveří přitom nemusí narušit celkový vzhled interiéru či exteriéru objektu, moderní protipožární dveře se už dnes vyrábějí ve velmi pěkném designovém provedení.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ko0Do21C

čtvrtek, 17. listopad 2016
13:58

You mean I don't have to pay for expert advice like this an?meroy!


posted by: Ko0Do21C (2nxrbs23np5(a)outlook.com) [Odpovědět]