verze pro tisk

Stavební pouzdra: Systémy pro posuvné dveře

18. květen 2013

Pro úsporu prostoru v domácnosti lze využít posuvné dveře. Ty při otevírání a zavírání nezabírají žádný prostor ve svém okolí, takže v jejich blízkosti může být bez problémů umístěn jakýkoliv nábytek. Aby posuvné dveře dobře fungovaly a daly se snadno zasouvat, je dobré zvolit řešení, kdy se vybuduje stavební pouzdro.

Princip stavebního pouzdra

Interiérové posuvné dveře se při otevírání jednoduše zasouvají do stavebního pouzdra. Stavební pouzdra přitom lze instalovat v několika variantách. Základní je dělení dle typu otevírání dveří na stavební pouzdra pro jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře.

Stavební pouzdra pro jednokřídlé a dvoukřídlé dveře

Stavební pouzdra pro jednokřídlé dveře se logicky využijí v momentě, kdy jednotlivé místnosti domácnosti oddělují pouze dveře, které mají jediné křídlo. Stavební pouzdro je v tomto případě umístěno buď v levé nebo pravé části, výběr této části závisí vždy na konkrétních požadavcích majitele domácnosti a také na praktičnost a možnostech při budování pouzdra.

Stavební pouzdra pro dvoukřídlé dveře jsou pak umístěna na obou stranách proti sobě. Dveře se pak otevírají na obě strany. Pro zlepšení komfortu je možné vytvořit synchronní otevírání. V tom případě pak stačí zatáhnout za jednu část dveří a souběžně do stavebního pouzdra zajede i jejich druhá část.

Ideální pro malé byty

Dveře do pouzdra jsou velmi praktickým řešením zejména v menších bytových jednotkách, nicméně působí elegantně v každé moderní domácnosti.

Instalace stavebního pouzdra je otázkou maximálně několika dní, záleží na tom, zda je vybudováno do zděné či sádrokartonové příčky.

Stavební pouzdra české výroby

Za velmi kvalitní produkty v této oblasti jsou považována stavební pouzdra JAP, tradičního českého výrobce. Stavební pouzdra JAP jsou poskytována prostřednictvím webu eclisse-jap.cz.

Při objednávce stavebních pouzder nemusíte platit za dopravu, ta je po celé České republice zdarma. Firma garantuje nejnižší ceny stavebních pouzder v tuzemsku.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!