verze pro tisk

Veselé dětské záclony do dětského pokoje

29. listopad 2013

Zařízení dětského pokojíku by v ideálním případě mělo být uzpůsobeno přímo na míru dítěti, které jej užívá. Všímat bychom si přitom měli i takových detailů, jakými jsou záclony. Je škoda, když dětský pokoj hraje barvami, ale u oken visí obyčejné univerzální bílé záclony. Přitom se dnes dají zakoupit přímo produkty, které jsou určeny speciálně právě pro dětské pokoje.

Záclony hlavně jako dekorativní prvek

Záclony do dětského pokoje by měly být odlišné od těch, které používáte v jiných místnostech. Zatímco například záclony do kuchyně mají hlavně praktickou funkci, v dětském pokojíku slouží vyloženě jako dekorativní prvek. Z tohoto důvodu je dobré se při výběru záclon poohlédnout po zboží, které je určeno pro dětské místnosti. Když už na nic nenarazíte, pak zkuste třeba provázkové záclony, které jsou také pěkné a v dětském pokoji se jistě ujmou.

Záclony s motivy

Moderní dětské záclony využívají motivů, které jsou dětem dobře známé z jejich oblíbených filmů, seriálů a pohádek. Už jen tím, že se na klasické záclony objeví nějaká malovaná postavička nebo zvířátko, stane se rázem velmi příjemným zpestřením pokoje.

Ve výčtu dětských záclon nechybí ani ty varianty, které využívají přírodní motivy, zejména květiny. V obchodech jsou také běžně k dostání kolekce záclon pro dětské pokoje, které obývají holky, nebo naopak dětské záclony pro chlapecké pokoje. I toto kritérium při výběru záclon zohledněte.

Pokoj díky dětským záclonám vypadá veseleji

Dětský pokojík musí hrát barvami a být veselý, ponurost a fádnost zde nemá místo. I díky tomu, že svým dětem do pokoje pořídíte veselé dětské záclony, dostane místnost ten pravý půvab a kouzlo. Děti se v ní hned budou cítit lépe.

Dětské záclony se dnes dají pořídit levně, rozhodně vás nevyjdou dráž, než kdybyste dětem do jejich pokojíku koupili klasické záclony.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!