verze pro tisk

Výběr roštu do postele

13. prosinec 2011

Po náročných dnech se každý z nás těší na chvíli, kdy doma ulehne do postele a bude si moci dopřát klidný a ničím nerušený spánek. Pro to, abychom se vyspali opravdu v klidu, je však potřeba mít dobrou postel. A nejen to, samotná postel je jen základem, je totiž nutné mít kvalitní matrace a hlavně rošty do postele. Právě rošty totiž dodávají našemu tělu oporu a jsou základem pro správné fungování matrace.

Proč je důležité zvolit rošt do postele pečlivě

Výběr roštu do postele je velmi důležitý. Zatímco matraci po pár letech vyměníme za lepší, rošty do postele nám obvykle slouží desítky let. Pokud zvolíme špatný rošt, může to mít stejně jako nevhodná matrace či třeba krátká postel neblahé důsledky pro naše zdraví. Nejenže se nám bude špatně spát, ale můžeme si přivodit i různé trvalejší problémy s páteří.

Laťkové rošty

Rošty se obvykle vyrábějí ve dvou podobách - jako pevné laťkové či pružné lamelové. Laťkové rošty jsou nejčastěji vyrobeny ze smrkového dřeva. Jsou určeny především pro matrace, které mají tvrdé jádro. Hodí se pro pěnové matrace či třeba pro taštičkové matrace.

Lamelové rošty

Lamelové rošty do postele mají dvě části - rám a k němu přichycené lamely. Ty by měly být dostatečně pružné, avšak nesmějí se prohýbat. Dobrý lamelový rošt poznáme podle toho, že má velký počet lamel. U kvalitních roštů se předpokládá, že bude mít kolem 30 lamel.

Nákup roštu do postele

Rošty do postele, zdravotní matrace i samotné postele si můžeme pořídit v internetovém obchodě sleepcentrum.cz. Nalezneme zde kvalitní rošty, a to pevné, polohovací, lamelové i pevné laťkové. Při nákupu si vždy dejme pozor na správnou velikost roštu tak, aby se nám vešel do naší postele. Mysleme i na to, že ne každý rošt bude vhodný pro naši matraci. Rošty tak vybírejme také dle toho, na jaké matraci spíme.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

SERyEhwkDrP

pátek, 14. listopad 2014
04:21

Hezkfd čle1nek, faplně jsem se začala těšit na ne1š třeted exemple1ř. Ještěže je Majda takovfd životned opmitista, medt dva takove9 potedžisty jako Vojta, bylo by to na mašli.Tak ať ve1m ta sesterske1 le1ska vydržed v te9hle podobě, co nejde9le - aneb vse1zedm se, že do roka a do dne :o)))


posted by: SERyEhwkDrP (t3hn8ld7q(a)outlook.com) [Odpovědět]