verze pro tisk

Vybíráme lůžkoviny do moderního bytu

3. říjen 2013

Abyste každý večer usínali v pohodlí, je nutné mít doma v ložnici nejen kvalitní postel, ale rovněž i takové povlečení, které vás zahřeje a zároveň nebude nijak vadit. Jak vybírat ložní povlečení a lůžkoviny? Přečtěte si následující tipy, které vám pomohou s výběrem moderního povlečení do ložnice.

Materiály

Bavlna

Důležitou roli při výběru povlečení do postele hraje materiál, z něhož je tvořeno. Klasikou je bavlna, která se používá již odnepaměti. Dá se říci, že výběrem bavlněného povlečení nic nezkazíte. Bavlna má velmi dobré hřejivé vlastnosti. Jedná se o měkký materiál, který má navíc velmi dobrou savost.

Satén

Saténové povlečení lze opravdu označit jako moderní ložní prádlo, které je vhodné hlavně do ložnic, v nichž spí dámy. Satén je velmi příjemný na dotek. Skvěle hřeje, navíc je to mimořádně lehký materiál. V případě, že si jej vyberete, nebude vás toto povlečení nijak utiskovat.

Krepové povlečení

Krep je materiálem, který výrobci používají relativně krátkou dobu. Jeho přednost spočívá hlavně v zajímavém vzhledu. Na první pohled totiž působí zmačkaně, to je však velmi efektní. Jinak si krepové ložní povlečení zachovává velmi dobré vlastnosti, podobné klasické bavlně.

Další materiály

Při nákupu ložního povlečení a prostěradle máte mnoho dalších možností. Za moderní prvky se dá považovat povlečení z mikrovlákna, které výborně hřeje a je doporučováno i vzhledem ke svým antialergenním vlastnostem. Dále pak nelze zapomenout také na flanel, který je ideální pro chladné zimní noci.

Velikost

Povlečení a prostěradla vybírejte dle velikosti postele, aby nedošlo k tomu, že vám bude zbytečně přesahovat, případně naopak bude příliš malé.

Rozměry pro jednolůžkovou postel

Standardní velikosti pro přikrývky jsou 140x200 cm, pro polštáře pak 70x90 cm.

Dvoulůžková postel

Záleží na rozměrech postele, minimální rozměry však hledejte ve velikostech od 140x220 cm, ideálně ještě větší.

Dětské povlečení

U dětské postele je samozřejmě nutné hledat menší rozměry. Pro klasickou dětskou postel se hodí přikrývky o velikosti 90x130 cm.

Francouzské povlečení

Velkým módním hitem je francouzské povlečení. To má větší rozměry a přesah. Poskytuje tak možnost skrýt pod sebou dvě osoby naráz, což je ideální pro manželské postele. Obvykle jej pořídíte ve velikosti 240x220 cm.

Motivy

Moderní záležitostí v oblasti povlečení jsou nerůznější motivy. Dnes se vyrábí i takové, na nichž jsou například fototisky. Na povlečení je tak vyobrazeno například nějaké města apod. Stejně tak jsou oblíbené motivy zvířat, krajiny, u dětského povlečení pak pohádkových postav.

Barva

Moderní povlečení není jednobarevné, to by působilo příliš fádně. IN jsou ty produkty, které barvami doslova hrají. Nebojte se pořídit si vícebarevné povlečení, které zútulní vaši ložnici a dodá mu veselejší atmosféru.

Už z fotografií je patrné, že moderní povlečení do ložnice může být vskutku o mnoho rozdílnější nežli klasika, kterou jste doma doposud používali.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!