verze pro tisk

Zastínění oken moderními záclonami, žaluziemi a roletami

10. duben 2011

Při utváření interiéru bytu bychom neměli zapomenout ani na pořízení záclon, závěsů či rolet. Tyto prvky mají nejen okrasnou funkci, ale hlavně jsou také vysoce funkční, neboť zabraňují průniku slunečních paprsků do bytu.

Žaluzie a záclony by měly ladit s interiérem

Ať už zvolíme záclony či rolety, vždy je potřeba mít na paměti, že by tyto prvky měly ladit s ostatním nábytkem v místnostech a neměly by být tedy příliš rušivým elementem.

Funkce záclony, závěsu a rolety

Rolety, záclony i závěsy mají především chránit interiér před slunečními paprsky. Kdo má byt s okny na sluneční stranu, jistě dobře ví, jak je nepříjemné, když do místností po celý den praží slunce. Zejména v letních měsících to může být až neúnosné. Pokud umístíme na okna například látkové rolety neb záclony, zabráníme tak zvyšování teploty v bytě a náš domov tak bude mnohem útulnější.

Žaluzie do oken a záclony, a to klidně i levní záclony, mohou také skvěle posloužit jako jakýsi bezpečnostní prvek pro byt, neboť díky nim je zabráněno kolemjdoucím a sousedům v tom, aby mohli bezostyšně pozorovat, co se u Vás doma děje.

Žaluzie

Pokud jde o žaluzie, je možné zvolit variantu, kdy použijeme vnitřní žaluzie do oken, nebo dáme přednost venkovním žaluziím. Ty však najdou uplatnění spíše u rodinných domů, v případě bytů je mnohem lepší zvolit právě vnitřní žaluzie. Výrobci přitom dodávají na trh dva základní druhy žaluzií - horizontální žaluzie a vertikální žaluzie .

Římské rolety

Moderní interiér často používá speciální druh látkových rolet, tzv. římské rolety , které mají oproti běžným látkovým roletám jiný způsob stínění a povytahování. Jsou oblíbené zejména pro svůj velmi elegantní vzhled a moderní design. Moderní dům si tyto římské rolety zcela jist zaslouží.

Záclony

Je spousta druhů záclon. Mezi nejběžněji využívanými jsou klasické jednobarevné záclony. V poslední době jsou však IN spíše vícebarevné záclony. Mezi jednotlivými druhy lze vyzdvihnout například také crashované záclony, síťované záclony či různé provázkové záclony. Výběr i cenové rozpětí je vskutku široké.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!