verze pro tisk

Co vše může přinést úspory při vytápění

22. listopad 2012

V zimních měsících, které máme nyní před sebou, je potřeba vytápět rodinný dům tak, abychom doma nemrzli. Vytápění rodinného domu je však poměrně nákladné, a to ještě více tehdy, bydlíte-li ve starém domě, který není zateplen.

Důležité je kvalitní zateplení domu a také výměna oken

Právě zateplení domu je velmi zásadní pro to, abyste za vytápění nedávali zbytečně příliš finančních prostředků. Je nutné kvalitně zateplit nejen fasádu rodinného domu, ale také střechu, neboť jak známo, teplo stoupá nahoru a právě skrz nekvalitně zateplenou střechu jej může unikat značné množství. Kromě zateplení je vhodné pro úspory při vytápění investovat také do kvalitních oken. Zvolit můžete moderní plastová okna, případně pak stará dřevěná vyměnit za nová, která budou dostatečně izolovat od vnějšího prostředí. Úspory při vytápění může přinést i změna vytápěcího zařízení. Velmi účinné jsou kupříkladu moderní kotle na tuhá paliva, levně se dá vytápět také krby a krbovými kamny, které mohou teplo rozvádět do celého domu, navíc se dají využít také pro ohřev vody.

Energetické ztráty může snížit i komínový nástavec

Významných úspor při vytápění domácnosti lze dosáhnout také tehdy, instalujete-li si komínový nástavec. Z tohoto hlediska lze doporučit komínové nástavce eCOMAT. Jedná se o špičkové nástavce, které zvyšují účinnost vytápěcího zařízení. Tím pádem se pak logicky snižuje i spotřeba paliva a dochází k úspoře peněz za vytápění. Uvádí se, že komínové nástavce eCOMAT dokáží snížit náklady na vytápění až o třetinu. Navíc tato zařízení přispívají i ke snížení vypouštění zplodin, které při vytápění vznikají, a to až o plných 45%. Pakliže se ptáte, zda se investice do komínového nástavce vyplatí, pak vězte, že ano. Průměrná úspora dosahuje u rodinných domů až 9.000 za rok.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Jaromír Mráka

středa, 5. prosinec 2012
11:52

Nezdá se vám to dost drahé? Vždyť je to jen kus vytvarovaného plechu.


posted by: Jaromír Mráka [Odpovědět]