verze pro tisk

Jak na zastínění terasy

24. srpen 2015

Máte doma velkou terasu a v letních měsících vás zlobí obrovské horko spojené se silným slunečním svitem? Pokud ano, určitě byste měli zapřemýšlet o kvalitním zastínění. Možná by se mohlo zdát, že vše vyřeší slunečník, nicméně ten často dokáže pokrýt stínem pouze minimální prostor. Pokud přijde změna počasí spojená s velkým větrem, můžete se spolehnout na to, že vám jej odfoukne. I proto se vyplatí vsadit na moderní a vysoce kvalitní markýzy. Pokusme se tedy upozornit na to, podle čeho je vhodné markýzy vybírat.

Bytelná konstrukce a kvalitní látky

V první řadě byste si měli dát při výběru pozor na jakost látky, která je základem konkrétního modelu. Opravdu kvalitní markýzy se vyznačují odolnou látkou, která neztrácí časem barvu a navíc dokáže vytvořit svým vzhledem útulné prostředí. Vynikající je markýzovina od firmy Recasenc. Tu využívá společnost Univers, která se řadí mezi známé výrobce markýz. Zapomenout nelze ani na konstrukci vyrobenou z pevného kovu, hliníku či jiných komponentů.

Rychlé a pohodlné ovládání

Důraz je nutné klást i na pohodlné ovládání. To může být řešeno prostřednictvím manuálního řešení. Stačí tak jen několikrát otočit klikou a s markýzou budete moci manipulovat dle potřeby. Ještě pohodlnější je pohon markýzy na elektromotor. Ten se ovládá za pomocí dálkového ovladače. Markýzy Praha dodávají oba dva typy pohonů. Liší se pouze cenou. Elektromotor je pochopitelně poněkud nákladnější.

Vzhled je důležitý

Neméně důležitý je také vzhled samotných markýz. Moc hezké jsou zejména barevné kombinace, které dokonale ladí k exteriérovému řešení domu. Moderní markýzy venkovní výsuvné mohou být klidně i jednobarevné. V jednoduchosti je mnohdy síla a bohatě stačí zaujmout pouhou jednou jedinou barvou. Zapomenout nelze ani na tvary markýz. Vykrojení může hrát z hlediska vzhledu poměrně důležitou roli.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!