verze pro tisk

Luxusní povlečení: Z jakých materiálů se vyrábí?

9. září 2016

Na výrobu luxusního povlečení se používají různé materiály. Nejčastější je bavlna, která sama o sobě může mít mnoho podob. Určitě znáte satén, ale je možné i jiné zpracování. Velmi příjemné a krásné je povlečení hedvábné, ovšem u hedvábí je nutné počítat s o něco vyšší cenou. Jeho kvalita materiálu je na velmi vysoké úrovni. Vyšší dnes již těžko najdete.

Bavlněné povlečení je nejoblíbenější

Bavlněné povlečení má v současné době různé podoby. Klasické čistě bavlněné povlečení je však stále nejoblíbenější. Je to dáno hlavně tím, že se čistá bavlna řadí k nejpříjemnějším materiálům, které vám poskytnou také nejlepší službu. V létě vás dokáže bavlna udržet svěží a bez pocení, v zimě zase krásně hřeje. Záleží jen na vás, jakou peřinu použijete.

Dalším velmi rozšířeným podtypem bavlny je satén, k méně známým patří percal, jersey nebo batist. Nejluxusnější z celé bavlny je poté Damašek.

Mezi jednotlivými podobami bavlny jsou velké rozdíly. Na první pohled můžete pozorovat rozdíly mezi kvalitní bavlnou a její napodobeninou. Satén z egyptskémako bavlny je úplně jiný než jeho náhražka z klasické bavlny či polyesteru. Jedná se o mimořádně kvalitní dlouho vlákennou bavlnu.

Jakmile si jednou lehnete do luxusní kvalitní bavlny, nebudete chtít žádnou jinou. Rozdíl zjistíte na první dotek. Proces zvaný macerace dodá povlečení ještě dokonalejší vlastnosti. Povlečení bude nejenom odolnější, ale také více lesklé a příjemnější na dotek.

Víte co v sobě skrývá pojem mercerace?

Takto se upravují bavlněné textilie. Tento unikátní proces vyvinul Angličan John Mercer v polovině 19. století. Látka se ponoří do koncentrovaného louhu sodného, kde vlákna postupně nabobtnají a jejich ledvinovitý průřez se změní na kruhový. Zmenší se délka vlákna až o 25 %. Výrobky, které mercerací prošly, jsou pevnější, mají odolnější barvy a lesknou se, jako by byly z hedvábí. Navíc jsou i příjemnější na dotyk.

Luxusní povlečení z bavlny:

  • satén – patří mezi nejoblíbenější tkaniny. Saténové nemusí být jen povlečení, ale i oděvy, záclony, stuhy apod. Saténové povlečení je lesklé, příjemné a jemné. Velkou oblibu si získalo zejména díky své vynikající termoregulaci. Podle způsobu zpracování příze je možné ho rozdělit na klasický bavlněný satén, mercerovaný mako satén, jednobarevný mercerovaný mako satén UNI a švýcarský PREMIUM satén.
  • jersey – příjemný oboulícní úplet, který je k dostání v různých variantách. Může to být levnější bavlněný jersey nebo luxusnější a dražší makojersey (v tomto provedení je látka marcerovaná). Výhodou luxusního povlečení s jersey je především odolnost, jemnost, hladkost a elasticita. Povlečení se nemačká a na zákazníky čeká ohromné množství různých motivů a vzorů. Třešnička na dortu představuje ten fakt, že povlečení nevyžaduje žehlení.
  • damašek – na výrobu damaškového luxusního povlečení je použita mercerovaná bavlna. Používá se i len či hedvábí. Damašek se vyznačuje bohatým vzorováním a širokým způsobem využití. Vyrábí se z něj luxusní povlečení, ubrusy, oděvy či dekorace. Damašek je možné zakoupit i v kombinaci s třpytivým brokátem.
  • percal – tato tkanina zatím ještě není příliš známá. Vyrábí se ze 100 % bavlny. Je pevná a hustě tkaná. Pro své vlastnosti je čím dál oblíbenější nejen u nás, ale i v zahraničí. Percalové povlečení hodně vydrží i po několikanásobném praní je pořád krásné. Dobře saje vlhkost a k dostání je v různém barevném provedení.
  • batist – stejně jako výše zmíněný percal, je batist nepříliš známý. Jedná se o velmi jemnou, zároveň hustě tkanou 100% bavlnu.

Hedvábí uspokojí náročné zákazníky

Hedvábné luxusní povlečení sice stojí o něco více, ale je co cena odpovídající opravdovému luxusu a kvalitě. Není snad příjemnější ložní prádlo, než právě to hedvábné. Na dotek je tak příjemné a navíc vám pod ním bude dobře v každém ročním období. V létě vás ochladí a v zimě zahřeje. K výrobě jsou použity výměšky žláz známého bource morušového a určitě už jste takové povlečení viděli např. v luxusních hotelech nebo apartmánech. Hedvábím si zaručíte luxusní spánek. Nebudete chtít žádné jiné luxusní povlečení než z hedvábí.

Kde se dá luxusní povlečení sehnat?

Chcete si koupit nové a kvalitní povlečení? Nevíte kde jej sehnat? Nejste si jistí, zda bude povlečení opravdu luxusní? Širokou nabídku vysoce kvalitního zboží má internetový obchod Stella Ateliers. Vybírat můžete z mnoha druhů luxusního povlečení. Mezi produkty naleznete i výrobky známých německých výrobců (Bauer a ESTELLA). Ti patří ke světové špičce v tomto odvětví. E-shop se nachází na adrese www.stellaateliers.cz. Jestliže je vám bližší osobní přístup, navštivte podnikovou prodejnu v Příbrami. Luxusní bavlněné povlečení si můžete zakoupit i u dalších prodejců. Jejich seznam je k nahlédnutí v e-shopu.

Jsou investice, které v sobě skrývají riziko, to na vás na webové stránce www.stellaateliers.cz rozhodně nečeká. Určitě vás nebude mrzet, že jste investovali své peníze do nákupu skutečně kvalitního luxusního povlečení z prémiových materiálů.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!