verze pro tisk

Nové nízkoenergetické domy na okraji Prahy

12. červen 2011

Moderní dům by rozhodně měl využívat nové technologie, díky nimž se snižují náklady na jeho provoz a dochází k úspoře na energiích. Přesně toho využívají nové nízkoenergetické domy Praha, které v současnosti realizuje developerská společnost KONFEHR v lokalitě malé obce Sedlec u Líbeznic.

Ve druhé etapě vyroste 13 dvoupodlažních domů

Projekt Nový Sedlec je v tuto chvíli ve druhé etapě, kdy vzniká celkem 13 rodinných nízkoenergetických domů. Lokalita se nachází jen asi dva kilometry od severní hranice Prahy, v blízkosti je rovněž dálnice D8, která je však „stíněna“ terénní vlnou, takže majitelé rodinných domů nemusí mít strach, že by je omezoval hluk z dálnice. V obci Sedlec u Líbeznic je nyní základní občanská vybavenost, najdete zde obecní úřad i obchod s potravinami, v současné době se navíc plánuje výstavba nového komplexu s obchody, sportovním a kulturním areálem, který by měl občanskou vybavenost v této lokalitě ještě zvýšit.

Využito moderních technologií

Samotný projekt Nový Sedlec, respektive jeho druhá etapa, počítá s výstavbou moderních dvoupodlažních rodinných domů bez podsklepení. Všechny jednotky budou mít dostatečný prostor pro bydlení i velké skladovací prostory, což je základním předpokladem pro moderní stavby. Pro bydlení je využito například moderních tepelných čerpadel k vytápění, podlahové vytápění v místnostech či rekuperační jednotky, takže se dá zcela jasně říci, že zde vznikají nízkoenergetické domy. Všechny realizované rodinné domy navíc splňují nejnáročnější kritéria pro udělení Průkazu energetické náročnosti budovy třídy A, což je v současnosti nejlepší možné hodnocení staveb.

Navštivte Dny otevřených dveří

Cena těchto rodinných domů se pohybuje od necelých 5 milionů Kč až po necelých 8 mil. Kč. V červnu se možní zájemci o tyto nízkoenergetické domy mohou podívat osobně na to, jak budou stavby vypadat, a to díky Dnům otevřených dveří, které se konají 17. a 18. června 2011.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

SpwSO4Hjo

čtvrtek, 17. listopad 2016
13:29

It's a plsauere to find someone who can think so clearly


posted by: SpwSO4Hjo (mscbo7ziwwk(a)outlook.com) [Odpovědět]