verze pro tisk

Novou elegantní zahradu musí doplňovat dokonale čistá fasáda!

29. březen 2016

Podařilo se vám vybavit interiér vašeho rodinného domu podle představ a vytvořili jste elegantní a efektivní bydlení? Chcete se nyní zaměřit na exteriér domu a k útulnému vnitřku přidat také elegantní zahradu? Nezapomínejte na fasádu domu. i když je interiér domu elegantní a zahrada podle nejnovějších trendů, špatně udržovaná fasáda kazí celkový dojem z bydlení. Aby byl dojem z vašeho bydlení stoprocentní, neměli byste na fasádu zapomínat. Jak zajistit čistou a elegantní fasádu?

Nejprve zjistit, v jakém stavu fasáda je!

Ze všeho nejdříve je zapotřebí zjistit, jak na tom fasáda vlastně je. Jestli je jen špinavá nebo jsou na ní jiné známky poškození – praskliny, mechy, plísně a nadměrná vlhkost. Zašpinění fasád je zcela běžné a nedá se mu nijak zabránit. Venkovní části staveb jsou neustále vystavovány působením vnějších vlivů a na povrchu se usazuje prach, mechy, organické nečistoty, pyly a smog. Při detailnější kontrole fasády je zapotřebí zjistit případný výskyt plísní, prasklin a mechů. Podle toho se naplánuje vhodný způsob řešení. Čištění fasád by se ale vždy mělo provést nejdříve.

Jak čistit a co dále?

Čištění starších i nových fasád je složité. Dokonale odstranit veškeré nečistoty, ale zároveň nepoškodit podklad je velmi složitým úkolem. Dosáhnout dokonalého výsledku je možné jen s pomocí profesionální techniky na pískování-tryskání. Jak má probíhat čištění fasád s touto technikou, se podívejte ZDE. Pokud na fasádě zjistíte před vyčištěním výskyt mechů a plísní, je třeba provést opatření, abyste plísním zamezili a zabránili jejich rozšiřování. K tomu slouží protiplísňový nátěr. Ten se vybírá na základě druhu podkladu a stupně poškození fasády plísněmi. Vše proberte s odborníky.

Chraňte fasádu proti vlhkosti

Zejména nově realizované fasády by měly být proti pronikání vlhkosti odolné. Bohužel ne věčně a také u nových fasád vlivem zašpinění klesá odolnost proti vlhkosti. Alespoň 1x za 5 let je zapotřebí odolnost proti vlhkosti zvýšit a obnovit. K tomu slouží hydrofobní nátěr. Ten je schopen nejen nepropouštět vlhkost, ale doslova ji odpuzovat. Voda tak bude stékat po fasádě dolů, aniž by se dostávala dovnitř a mohla způsobovat plísně a vlhké mapy.

-jan-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!