verze pro tisk

Pečujete o fasádu domu? Jestli ne, tak svou krásu brzy ztratí!

29. červenec 2015

Fasáda na rodinném domě je společně se střechou nejvíce namáhanou součástí domu. Je neustále vystavena působení vnějších vlivů, mrazům, vysokým teplotám, dešťům a také prachům a pylům v okolí. Pokud chcete, aby vám něco vydrželo krásné a nepoškozené, musíte o to pečovat. O fasádách to platí také, ačkoliv mnoho vlastníků rodinných domů na pravidelnou péči zapomíná. To se po čase projeví na vzhledu fasády a na jejích vlastnostech. Jak o fasádu pečovat?

Nejdříve důkladně vyčistit

Základním krokem při údržbě a péči by mělo být čištění fasády. Na ploše fasády dochází k neustálému usazování prachu, pylů a organických nečistot. Vytváření nánosů má hned dvě negativa. První je, že vrstva prachu a nečistot postupně zakrývá jas barvy fasády, která doslova vybledne až o několik odstínů. Druhým negativním dopadem je, že organické nečistoty mohou být zárodkem k vytvoření hub, plísní a vlhkosti.

Plísně a houby vyřešit sanací

Dalším důležitým krokem při údržbě fasády by měla být sanace zdiva. Houby a plísně velmi rychle postupují do konstrukce samotného zdiva a mohou být zárodkem k vlhnutí fasády a vzniku plísní, které se mohou projevit i v interiéru. Právě sanace zdiva je v tomto ohledu správnou variantou, jak bojovat proti plísním a vlhku. Čištění i sanace se dá provádět v jednom kroku. Stačí kontaktovat profesionály na pískování. Jak probíhá pískování u profesionálních společností, se můžete dozvědět ZDE.

Opatřit fasádu nátěry

Po vyčištění fasády a provedení sanace zdiva by měl následovat ještě jeden krok. Proveden by měl být nátěr fasády, který zvýší odolnost schránky domu. Nátěry lze provádět pro ochranu proti mechům, plísním a houbám. Existují ale také speciální druhy nátěrů, které mohou fasádu ochránit proti ohni nebo proti graffiti. Výjimkou nejsou ani hydrofobní nátěry, odpuzující vlhkost. Záleží jen na vás, které nátěry pro váš dům vyberete.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!