verze pro tisk

Princip tepelných čerpadel, moderních zařízení pro vytápění domů

8. listopad 2011

Moderní rodinné domy dnes využívají mnoho prvků, které berou v potaz ohled na ekologii a životní prostředí. V době, kdy nás denně sužují ( zejména v chladnějším období) vysoké výskyty škodlivých látek v ovzduší, je na místě vyzdvihnout ty majitele domu, kteří se snaží pro zdraví své i ostatních lidí investovat do zařízení, která co nejméně zatěžují naše okolí. Při výstavbě domů se mnoho majitelů rozhodne i pro tepelná čerpadla.

Tepelná čerpadla jsou zařízeními, pomocí nichž lze účinně a zároveň i velmi levně vytápět celý rodinný dům a také například ohřívat užitkovou vodu. Jedná se o produkty, které si získávají popularitu zejména v posledních letech, kdy na jejich pořízení bylo možné využít i různé dotační programy ( Zelená úsporám apod.). Historie tepelných čerpadel však sahá již do předminulého století.

Princip tepelného čerpadla je znám již dlouho

Princip tepelného čerpadla je v podstatě velmi jednoduchý. Při vysvětlení, jak funguje, je nejlépe jej srovnat s fungováním chladničky. Zatímco lednice odebírá teplo potravinám a v zadní části topí, tepelné čerpadlo funguje na opačném principu. Teplo odebírá ze vzduchu, vody či země a následně jej rozvádí po místnostech pomocí radiátorů či třeba podlahového vytápění. Právě v závislosti na tom, odkud si bere energii, rozlišujeme dnes tři základní druhy tepelných čerpadel - tepelná čerpadla vzduch-voda, voda-voda a země-voda.

Významní výrobci tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla vyrábí dnes několik firem. Mezi velmi spolehlivé produkty patří kupříkladu tepelná čerpadla Sanyo či tepelná čerpadla Daikin, která se vyznačují výbornými technickými vlastnostmi. Lze je využít pro vytápění velkých rodinných domů. Tepelná čerpadla jsou extrémně šetrná k životnímu prostředí, neboť teplo získávají z obnovitelných zdrojů a při jejich provozu nedochází ke vzniku škodlivých zplodin, které následně znečišťují ovzduší a tím lidem způsobují nemalé zdravotní problémy.

Ať už se jako majitelé rodinného domu rozhodneme pro tepelná čerpadla vzduch-vzduch nebo třeba tepelná čerpadla vzduch-voda, máme jistotu, že s nimi bude vytápění domu mnohem levnější. Díky těmto zařízením se dají ušetřit tisíce korun ročně, které bychom jinak vynaložili za vytápění ze sítě.

Tepelná čerpadla Daikin, Sanyo a další lze pořídit u společnosti Klima Rapid, která má s prodejem, instalací a komplexními službami spojenými s těmito zařízeními bohaté zkušenosti, na trhu působí již od roku 1994.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!