verze pro tisk

Venkovní žaluzie a rolety: Charakteristika a výhody

8. říjen 2013

Firmy, které nabízejí stínící prvky pro domácnosti i komerční objekty, v poslední době sledují zvýšený zájem o venkovní varianty těchto zařízení. Není se čemu divit. Venkovní žaluzie a předokenní rolety jsou totiž v mnohé daleko účinnější nežli jejich vnitřní verze.

Základní charakteristika

Pro předokenní rolety a venkovní žaluzie platí, že jsou schopné mnohem efektivně zabránit pronikání světla a slunečních paprsků do interiéru domácnosti. Je to dáno tím, že mají důmyslněji propracovaný systém upevnění a nastavení jednotlivých lamel. Díky tomu jsou schopny prakticky úplně zamezit vniknutí světla dovnitř objektu.

Základní charakteristikou je samozřejmě to, že jsou oproti klasickým stínícím prvkům nainstalovány na vnější straně oken či dveří. Aby nedocházelo k jejich poškození vlivem nepříznivých klimatických podmínek, mají lépe řešeno upevnění do oken, rámů či stěn domu.

Venkovní žaluzie a předokenní rolety se dají také velmi pohodlně ovládat. Samozřejmostí je totiž zabudování elektrického ovládání, díky němuž se při manipulaci s nimi nemusíte nijak fyzicky namáhat. Stačí stisknout příslušné tlačítko a dosáhnete potřebného naklonění lamel či stáhnutí rolet.

Výhody

Předokenní rolety a venkovní žaluzie slouží hlavně ke stínění. Tím přispívají i k lepší tepelné pohodě v domácnosti. Navíc slouží také k omezení pronikání hluku z vnějšku dovnitř objektu, hluk zvenčí je snížen až o několik decibelů.

Jako výhodu lze rozhodně považovat i to, že předokenní rolety a venkovní žaluzie přispívají také ke zlepšení vzhledu nemovitosti. V moderních verzích je lze pořídit v různých barevných variantách a provedeních, díky čemuž se stávají stylovým a estetickým doplňkem, který koneckonců může zvýšit i celkovou hodnotu domu.

-sad-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

GKuYv4vR02Qc

pátek, 14. listopad 2014
02:45

gjuxemmq, apartamenty wroc aw, jggthpoe, e konto, cwavgbdh, eventy firmowe, fdtnfosy, rolety, bmgdjuis, lokale u ytkowe wroc aw, fmgtwfcc, konto w banku, bcevynzu, narzuty, xskxkoiu,


posted by: GKuYv4vR02Qc (p8yjomgo(a)outlook.com) [Odpovědět]