verze pro tisk

Není jen hypotéka aneb jak financovat bydlení

11. leden 2011

Uvažujete o koupi nemovitosti? Rozmýšlíte se, jakým způsobem ji budete financovat? V současné době je pro pořízení bytu či domu vhodná doba – ceny jsou poměrně nízko, a hypotéky jsou nejlevnější za posledních několik let. Bankovních produktů je celá řada, jak se v nich tedy vyznat?

Běžná hypotéka

Klasická hypotéka, kdy si pevně zvolíte období fixace, po které vám banka garantuje stálou úrokovou sazbu. Nemůžete většinou vkládat mimořádné splátky, nebo s nevýhodnou sankcí. Banky nabízejí hypotéky až do výše 100% zástavní hodnoty nemovitosti. Úrokové sazby dnes začínají na 3,8%.

Flexibilní hypotéka

U flexibilní hypotéky si sami můžete zvolit, jak by měla vypadat. Podle nabídek konkrétní banky si můžete upravovat výši splátek, prodlužovat délku úvěru, vkládat mimořádné splátky a další. Také se dají splátky na nějakou dobu přerušit bez sankcí. Většinou je tato hypotéka však vykoupena vyšší úrokovou sazbou.

Jde to i bez doložení příjmů

Ani v případě, že nemůžete doložit příjem, nemusíte zoufat. Banky jsou dnes připraveny i na tuto situaci. U většiny bankovních ústavů vám poskytnou úvěr do 50% zástavní hodnoty nemovitosti. Ručíte kupovanou nemovitostí, jejíž hodnota by měla být vyšší než 1 milion korun. Počítejte však s vyšší (většinou dvojnásobnou) úrokovou sazbou.

Úvěr ze stavebního spoření

Výhody úvěru ze stavebního spoření spočívají zejména v tom, že ho nemusíte využít pouze na pořízení nemovitosti, ale i na rekonstrukci, koupě vybavení, přestavbu nebytových prostor a další. Úvěr je možné taky kdykoli bez sankce doplatit. Sjednaná úroková sazba je vám garantovaná po celou dobu trvání smlouvy.

Sjednejte si finančního poradce

Jak je vidět, možností financování vlastního bydlení je opravdu mnoho. Abyste si byli jisti, že volíte správný produkt, najděte si nezávislého finančního poradce. Ten za vás odvede tu mravenčí práci spočívající v porovnání nabídek od různých bank. Vy si pak budete moci v klidu rozmyslet, co je pro vás to nejvýhodnější.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!