verze pro tisk

Češi plánují za vánoční stromky letos utratit 200- 499 Kč a ozdobit je do červena

7. prosinec 2012

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a s nimi i sezóna vánočních stromků. Podle nezávislého průzkumu společnosti Hornbach se bude průměrná částka, za kterou Češi plánují stromek pořídit, pohybovat od 200 Kč do 499 Kč. Na vánočním stromku pak bude letos v tuzemských domácnostech převládat červená barva.

Za vánoční stromek utratí 35,6 % Čechů v průměru 200 – 499 Kč. Téměř třetina Čechů (16,8 % mužů a 15,6 % žen) pak neplánuje vánoční stromek domů vůbec kupovat. Nejméně respondentů, pouze 2,2 %, předpokládá, že za stromek utratí do 99 Kč a jen 5,8 % Čechů chce utratit více než 1000 Kč.

„Průměrná cena za živý vánoční stromeček, který se prodává v Hornbachu, se shoduje s představou Čechů, pohybující se od 200 do 499 Kč,“ říká Helena Ševčíková z hobbymarketů Hornbach a dodává: „Živé stromky v Hornbachu nabízíme již od začátku prosince. Vybraný stromeček zákazníkům zabalíme, aby se dobře přepravoval, a na požádání zdarma ořežeme kmen, aby ho bylo možné dobře usadit do stojanu. Zákazníkům doporučujeme uchovávat stromek až do ozdobení nerozbalený v chladu. Důležité je ho po celou dobu pravidelně zalévat, aby voněl, udržel si silné větve a neusychal.“

Nejvíce se kupují právě živé stromky. I letos nabízí Hornbach dánské jedle NORDMANNgold, které jsou speciálně pěstované jako vánoční stromky. Jejich jehličí vydrží déle zelené a předčasně neopadává. Navíc mají silné větve, a tak stromky vydrží i tíhu ozdob a neprohýbají se. Každoročně se také zvyšuje poptávka po umělých stromcích, jejichž výhodou je, že vydrží až desítky let. Zákazníci v Hornbachu naleznou také stromky v květináčích, které jsou ekologické, protože si je na jaře mohou zasadit na svých zahradách.

Ačkoliv jsou letošními trendy ve vánočních dekoracích fialová, bílá a ledové tóny, Češi raději sázejí na tradiční barvy Vánoc, jako je červená. 23 % respondentů odpovědělo, že bude o letošních zdobit stromek do červena, následovala kombinace různých barev u 19,8 %, stříbrná barva v 14,8 %, a zelená s 10,2 %. Nejméně budou Češi volit moderní fialovou, pouze 2,8 %, a tyrkysovou, jen 1,6 %. Zajímavé je, že odpovědi byli téměř shodné napříč věkovými skupinami, jen ve věkové skupině 55 - 64 dominovala místo červené kombinace různých barev. Ženy kromě červené (13 %) preferují na vánočním stromečku spíše kombinaci více barev (11,8%), muži dávají po červené barvě (10 %) přednost zelené (9,6 %).

„V letošním sortimentu vánočních ozdob naleznou naši zákazníci interiérové i exteriérové dekorace v různých barvách. Vedle tradiční červené, stříbrné, zelené a zlaté si mohou vybrat i moderní bílou, fialovou či tyrkysovou. V případě tvarů vévodí výzdobě světelné figury a další objekty. Jedná se o postavy sněhuláků, andělíčků, zvířat, sání, které jsou doplněny bílými LED žárovkami,“ říká k vánoční výzdobě Helena Ševčíková z Hornbachu.

Pro zákazníky, kteří ještě letos nestihli pořídit vánoční výzdobu, má Hornbach dobrou zprávu. Právě teď totiž v jeho hobbymarketech probíhá XXL výprodej vybraných vánočních dekorací, které tak lze pořídit až o 50 % levněji.

Sběr dat pro průzkum společnosti Hornbach, ve kterém bylo kvótním výběrem osloveno 500 respondentů, proběhl pomocí online panelu firmy Data Collect v termínu od 28.11. do 4.12. 2012.

Tisková zpráva nativepr.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!