verze pro tisk

Faktory, které musíme brát v potaz při výběru garážových vrat

9. listopad 2011

Také Vás otravuje, když při vjezdu do garáže musíte pokaždé vystoupit z auta a dojít si otevřít garážová vrata? Ano, v případě, že nemáme garážová vrata na dálkové ovládání, je to velmi nepříjemná a obtěžující záležitost, a to zejména v zimním období, kdy venku panují teploty kolem bodu mrazu a i chvilkové vyběhnutí na mráz je vskutku nepříjemnou záležitostí. Pokud se rozhodnete s tím konečně něco udělat, pak si pořiďte taková garážová vrata, která budou mít elektrický pohon a bude je možné otevírat a zavírat pomocí dálkového ovládání.

Výběr nových garážových vrat pro někoho může být vcelku velkým oříškem. Když přijdeme do obchodu, prodejci nám obvykle dají na výběr hned z několika typů vrat. Kdo se v jejich výběru příliš neorientuje, ten si může lámat hlavu s tím, zda konkrétní garážová vrata budou vhodná právě pro garáž u jeho domu. Pár rad pro výběr garážových vrat proto jistě neuškodí.

Při výběru dejme pozor na prostor, tepelně-izolační vlastnosti a další záležitosti

V prvním případě si stanovme, zda chceme garážová vrata bez toho, abychom museli provádět nějaké složité úpravy na domě. Některé typy vrat se totiž dají zabudovat přímo do otvoru, jako je tomu třeba v případě rolovacích vrat. Dalším faktorem pro správný výběr bude také to, zda v naší garáži topíme či nikoliv. Zde je totiž potřeba si vybrat taková garážová vrata, která budou mít dobré tepelně-izolační vlastnosti. Pokud chceme, aby neunikalo přes uzavřená vrata teplo z garáže, volme nejlépe sekční vrata, případně pak výklopná garážová vrata. Velmi důležité je také to, zda máme před garáží prostor pro otevírání či nikoliv. Například výklopná garážová vrata totiž potřebují pro otevírání, aby byl před garáží volný prostor. V případě, že naše garáž přímo navazuje například na chodník či silnici, nebudou takováto garážová vrata zrovna nejvhodnější.

Sekční vrata jsou nejpopulárnější

Ačkoliv se nedá přesně říci, která vrata jsou nejvhodnější, lze říci, že mezi nejoblíbenější typ patří sekční vrata. Jejich pořizovací cena je například oproti rolovacím vratům nižší a přitom dokáží spolehlivě ochránit interiér garáže.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

DRLdbRaAof

čtvrtek, 13. listopad 2014
20:10

02 Nov 08, 2012 1:12 am I couldn't agree more!It is so inirpisng to see that there are people out there who took their lives in their own hands and do not run around like a headless chicken. I dream of the day when I'll be able to give the same advice and back it up with my own personal example.


posted by: DRLdbRaAof (m3z72mhigqa(a)outlook.com) [Odpovědět]