verze pro tisk

Hledání nového bydlení

31. květen 2011

Mladé rodiny, které hledají nemovitosti ke koupi, tedy rodinný dům či byt, si určitě kladou otázku, v jaké lokalitě by bylo nejvhodnější tyto reality pořídit. V první řadě výběr určitě ovlivní současná situace, v níž se nachází. Pokud někdo bydlí například v Chebu a má zde dobrou práci, asi si jen těžko lze představit, že bude hledat byty Ostrava.

Faktory při výběru nemovitosti

Druhou omezující složkou při výběru je pak bezesporu finanční stránka věci. Levné nemovitosti se dají pořídit spíše v menších městech a na vesnicích, nicméně například byty Praha zase mohou přinést mnohem větší šanci na uplatnění se na trhu práce, neboť pracovních příležitostí je zde mnohem více nežli právě třeba na vesnici ve východních Čechách.

Nyní je ideální čas na koupi nového bytu

Tyto a mnohé další aspekty je třeba si promyslet před tím, než navštívíme některou z realitních kanceláří a požádáme ji o to, aby nám našla pěkné nové bydlení. V každém případě je dobré si říci, že s nákupem nového domu či bytu bychom neměli příliš dlouho otálet, neboť se očekává, že ceny nemovitostí půjdou strmě nahoru. Přestože je v tuto dobu trh s nemovitostmi docela přesycený a vznikají nové byty, počítá se s tím, že ceny za nemovitosti budou vyšší než nyní.

Vždy porovnávejme více nabídek

Nové byty Praha, Ostrava či byty v jiných městech se dají pořídit velmi levně. Jde jen o to, jaký komfort požadujeme a jak nám také záleží na okolním prostředí. Vzhledem k tomu, že v posledních letech je na trhu dostatek volných bytů, neměli bychom skočit hned po první nabídce, kterou vidíme v inzerátech, nebo kterou nám předloží náš realitní makléř. Vždy je lepší si raději prohlédnout více nemovitostí a rozhodovat se mezi nimi.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!