verze pro tisk

Infrasauny, finské sauny, sauny: Jaké jsou rozdíly?

12. září 2013

Tělu prospěšné, uvolňující a odpočinkové – tak by se dalo charakterizovat používání sauny.

První zvěsti o saunách se zaznamenaly již v dávném středověku. Veřejné sauny měla dokonce každá vesnice. Ovšem v dřívějších časech byste museli vstoupit do finské sauny se začouzenými stěnami od kouře a dým z kamen by se na vás valil až do doby, než by se na nich položené kameny dostatečně zahřály.

Současné finské sauny vám žádný přemrštěný nával kouře nepřipraví. Není nutné zajišťovat nějakou pravidelnou držbu. Místnost bude vyhřátá a venku se rozehřejou kameny. Venkovní finské sauny jsou založené na principu přeměňování žáru kamen na horký vzduch, který má teplotu v rozmezí přibližně od šedesáti do 120 ˚C. Na kamnech leží kameny, které se občas polévají vodou, aby vznikla pára a zvýšila nižší vlhkost vzduchu.

Infrasauny se vyznačují zdravotně nezávadnými technologiemi a fungují na principu infračerveného záření – ohřívají se předměty, se kterými se střetne, ale neohřívá vzduch v okolí. Sauny mají obecně vyšší spotřebu energie než infrasauny. Její potřebná funkčnost je zajištěna již při nižších teplotách v rozmezí cca 30 – 50 °C. V případě pobytu v infrasauně nedochází k nadměrnému pocení, ale zároveň k žádnému omezení léčebných účinků.

Jakmile se rozhodnete instalovat infrasaunu, prakticky vám nebrání nic – stačí si nalézt vhodný prostor kdekoliv v bytě nebo domě.

Klasické domácí sauny potřebují ke svému fungování kanalizační odtok a přívod vody. Infrasauna nepotřebuje žádné extra úpravy v domácnosti, postačí elektrická zásuvka 230V. K výhodám se řadí to, že ji mohou využít lidé, kterým vadí finská sauna. V infrasauně totiž dochází k potřebné regeneraci a využití léčivých účinků již během nižších teplot. Zkuste i vy mít díky pobytu v sauně vylepšený imunitní systém a uvolněné dýchací cesty.

Komerční sdělení

-got-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!