verze pro tisk

Jak se pojištění domácnosti liší od pojištění majetku?

5. říjen 2015

Pojmy pojištění majetku a pojištění domácnosti si stále mnoho lidí plete, což může být počátkem nepříjemné chyby. Nemáte i vy v těchto termínech jasno? Měli byste číst dále!

 

Co je pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti se vztahuje na movité věci, které jsou součástí vašeho domova. Pojištění se vztahuje na škody, které vzniknou například na nábytku, spotřebičích, koberci, ale třeba i na anténním systému apod. Seznam všech těchto věcí musí být vždy součástí pojistné smlouvy. Abyste podstatu tohoto pojištění pochopili, přečtěte si tyto dotazy k pojištění domácnosti.

 

Co je pojištění majetku?

Pojištění majetku se vztahuje na věci movité a současně na věci nemovité (tedy na byt, dům i ostatní malé stavby, které k domu náleží). Jedná se tedy o kombinaci pojištění domu a domácnosti. Tento typ pojištění je cenově dražší, ale co se týče jeho plnění, je určitě výhodnější.

 

Existuje i pojištění nemovitosti. To se vztahuje pouze na nemovitost a je možné si pojistit rodinný dům, byt i chalupu. Více se o tomto pojištění dozvíte například v tomto článku.

 

Kdy vás ochrání?

Všechny typy pojištění se vztahují na škody, které způsobí přírodní živly. Je to například řádění vichřice, silný mráz, krupobití apod. Ochrání i v případě, budou-li vaše věci poničeny zásahem blesku či sesuvem půdy. Je také ochranou v případě, že váš majetek poškodí vandalové či odcizí zloději.

 

Jak sjednat výhodně?

Je možné si sjednat pojištění domu online. Dejte si ale pozor, aby vám pojišťovna nabídla skutečně výhodnou pojistku. Zjistíte to tak, že si nejprve necháte od více pojišťoven udělat nezávazné nabídky a ty mezi sebou srovnáte. V určení ceny pojistky hraje roli odhadní cena nemovitosti a majetku i to, kde se dům či byt nachází. Dražší pojistné platí například lidé, kteří mají domy v záplavové oblasti apod.

-jan-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

ZKQbFPrt

čtvrtek, 17. listopad 2016
12:44

Shoot, so that's that one supesops.


posted by: ZKQbFPrt (kju1vfuq(a)outlook.com) [Odpovědět]