verze pro tisk

Jak vybrat garážová vrata?

7. leden 2014

Garáže jsou dnes zcela běžnou součástí rodinných domů. Pokud máte vlastní garáž, odpadají vám každodenní starosti s tím, kam na noc zaparkovat své vozidlo. Je to i bezpečnější, neboť se k autu nemohou dostat zloději a vandalové. Abyste však měli jistotu, že vám auto nikdo neukradne, je zapotřebí pro garáž vybrat vhodná vrata.

Bojíte se, že jsou za moderní garážová vrata ceny příliš vysoké a zdráháte se tak do nich investovat? Pak je určitě dobré si uvědomit, že takováto investice se zcela jistě vyplatí. V současné době se navíc na trhu dají pořídit kvalitní vrata, jež jsou z hlediska ceny velmi příznivá.

Při koupi garážových vrat využijte internet

Pokud si vybíráte nová garážová vrata, je nejprve nutné vědět, kde se vlastně vůbec dají pořídit. V době internetu je to velmi jednoduché. Stačí kupříkladu do vyhledávače zadat garážová vrata Praha a ihned se vám zobrazí prodejci a výrobci, kteří je v této lokalitě nabízejí.

Jaký typ vybrat

Samotný výběr garážových vrat spočívá v tom, že si musíte rozmyslet, jaký typ bude pro vaši garáž vhodný. Vyrábějí se totiž sekční, rolovací a výklopná vrata. Není úplně jedno, jaký typ zvolíte.

V některých případech například není možné používat výklopná garážová vrata, neboť ta potřebují určitý volný prostor před garáží ve chvíli, kdy se otevírají nebo naopak zavírají. Tento problém naopak není u sekčních a rolovacích vrat.

Sekční vrata, která jsou mimochodem v současnosti vůbec nejoblíbenější, se zasouvají pod strop garáže. To znamená, že není zapotřebí vůbec žádného prostoru před samotnou garáží. Sekční garážová vrata jsou vhodná i pro malé garáže, uplatnění ale najdou i v garážích komerčních budov.

Sekční vrata jsou mimochodem populární také z toho důvodu, že mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Dobře totiž doléhají k zemi, takže skrz ně neproniká tolik tepla. Jsou tudíž ideální ve chvíli, kdy chcete mít garáž vytápěnou.

Dejte přednost značkovým vratům

Pakliže hledáte kvalitní garážová vrata, doporučuji zvolit osvědčenou značku. Tou je kupříkladu DoorHan. Místem výroby v tuzemsku je pro tato garážová vrata Kladno. V tamní továrně se vyrábějí sekční vrata v moderní automatické lince. Objednání vrat je už možné i přes internet, přičemž dodávka hotového produktu je otázkou maximálně několika týdnů. Zároveň si můžete zajistit také odbornou montáž.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!