verze pro tisk

Kdy je nutné se pustit do čištění komínů

31. květen 2011

V momentě, kdy zjistíme, že komín v naší domácnosti málo táhne, pak je potřeba provést jeho vyčištění. To, že komíny netáhnou, se pozná podle toto, že cítíte kouř ( topíte-li pevnými palivy), zamlžují se okna ( u topení plynem) a cítíte zápach. Tyto situace už vyžadují urychlené jednání, neboť zanesený komín může v krajních případech způsobit například i explozi, která zničí celý dům.

Čištění komínů je možné provádět svépomocí, mnohem lepší je však povolat kominíky a revizní techniky, kteří zkontrolují veškeré komínové systémy důkladně a s potřebnou péčí.

Kdy provádět čištění komínů

Čištění komínů by mělo v ideálním případě proběhnout vždy před topnou sezonou. V případě, že je potřeba vyčistit komíny i během topné sezony, pak je nutné chvíli před kontrolou přestat topit. Mnoho lidí má také pocit, že je dobré komíny čistit po topné sezoně, což však není nutností, neboť během léta stejně do komínu napadají nečistoty a bude tak před zahájením nové sezony potřeba jej znovu vyčistit.

Jak dlouho čištění komínů probíhá

Komínové systémy jsou vyčištěny během pár minut, pokud máte komíny, v nichž probíhá spalování dobře. U běžně zaneseného komína se dá počítat s trochu delším časovým úsekem, pokud však bude potřeba komín vypalovat, pak počítejte s tím, že Vám to zabere celý den.

Je důležité zmínit, že zákon navrhuje čištění komínů alespoň jednou do roka, v případě, že topíte dřevem nebo uhlím, však není potřeba zvát odborné servisní techniky, vystačíte si svépomocí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!