verze pro tisk

Likvidace mechu na střeše: Jak na to?

10. září 2013

Vzhled mnoha rodinných domů kazí střecha, respektive mech, který se na ní usadil. Všimnout si toho může každý, stačí se jen porozhlédnout po okolí a určitě najdete spoustu domů, které „zkrášluje“ silná vrstva mechu.

Pokud patříte k majitelům, jež tento problém trápí, pak je určitě dobré s tím něco dělat. Jak odstranit mech, aniž byste se museli příliš namáhat?

Mech na střeše kazí dojem při pohledu na dům

Likvidace mechu na střeše není zas tak složitou záležitostí, jak by se možná na první pohled mohlo zdát. Pokud se nebojíte výšek a nedělá vám problém se pohybovat po střeše domu, pak se do toho můžete pustit třeba o víkendu, kdy je dostatek času. Na odstranění mechu ze střechy si raději ponechte celé odpoledne, u větších střech může práce zabrat i několik hodin.

Stačí wapka a za chvíli je po mechu

A jak na to? Pokud doma máte wapku, pak bude máte vyhráno. Stačí ji napojit na přívod vody, vyšplhat se na střechu a stříkat na mech, dokud ze střechy neodpadne. Na střeše se pohybujte opatrně, abyste z ní nespadli. Raději se jistěte.

Vyzkoušejte modrou skalici

Pokud nemáte wapku, nebo toto řešení považujete za neefektivní, neboť se domníváte, že se mech na střechu zanedlouho opět zanese, jsou i jiné možnosti. V obchodě si třeba kupte modrou skalici, smíchejte ji s vodou a nastříkejte ji na střechu. Mech zmizí a hodně dlouho se neobjeví.

O dalších možnostech a postupech, jak provést likvidaci mechu na střeše, se dozvíte na portále jakopravit.cz. Ten přináší i mnohé další praktické rady a postupy, jak opravit věci na domě i na zahradě.

Ve spolupráci s jakopravit.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

tomáš

čtvrtek, 5. únor 2015
17:40

Tady není co řešit - Mechostop


posted by: tomáš (aig(a)centrum.cz) [Odpovědět]

SNRchNDKe

čtvrtek, 17. listopad 2016
14:10

I think you hit a buellsye there fellas!


posted by: SNRchNDKe (el6lurrws4t(a)outlook.com) [Odpovědět]