verze pro tisk

Nákupy pomocí kreditní karty

30. květen 2011

Při nákupech v mnoha obchodech lze kromě hotovosti využívat různé platební karty, které svým klientům poskytuje banka. Platební karta může v určitých případech sloužit i jako debetní karta, které umožňuje čerpat peníze i nad limit.

Kreditní karty jsou formou úvěru

Kromě klasických platebních karet jsou v posledních letech velmi populární kreditní karty. Jedná se vlastně o jakousi formu úvěru, kdy lze čerpat peníze do určité stanovené částky. Tento úvěr ( kredit) je pak úročen úrokovou sazbou uváděnou v měsíčním vyjádření.

Výhody kreditní karty

Výhoda kreditní karty spočívá v tom, že pokud vyčerpanou částku na účet své kreditní karty vložíte zpět do příslušného dne v měsíci, pak neplatíte žádné úroky navíc. Jedná se tedy o jakési bezúročné období. Další výhoda kreditní karty spočívá v tom, že jejím používáním při nákupech v obchodech můžete získávat i různé bonusy u některých obchodníků, které jsou partnery Vaší banky. Při častém používání a zároveň včasném splácení do zmíněného data je tak kreditní karta mnohem zajímavější nežli běžný úvěr.

Kreditní karty jsou také velmi příhodné, cestujete-li do ciziny a nechcete si s sebou brát na nákupy a platby peníze v hotovosti. Běžné kreditní karty se dnes dají využít prakticky po celém světě.

Doplňkové služby u kreditních karet

Kreditní kartu může dostat téměř každý majitel účtu u své banky. Není zapotřebí mít vysokou bonitu, obvykle k jejímu vydání postačí mít pravidelný příjem na Váš běžný účet u dané banky. Ke kreditní kartě se zároveň mohou využívat i různé výhodné doplňkové služby, jakými jsou výhodná pojištění ( cestovní pojištění, pojištění odpovědnosti za škody apod.) a další.

Vydání kreditní karty jejího majitele obvykle nic nestojí. Zde je však nutné si prozkoumat konkrétní nabídky jednotlivých bank.

S kreditní kartou můžete nakupovat věci do domácnosti, aniž byste měli v hotovosti dostatek financí. Je však potřeba počítat s tím, že bude nutné do určitého data splatit určitou poměrnou část.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!