verze pro tisk

Nezoufejte nad vysokými cenami plynu, máte možnost změnit dodavatele

25. červenec 2012

Mnoho domácností začalo v devadesátých letech využívat k vytápění objektů, vaření a ohřevu vody plynové spotřebiče. V té době byla však cena plynu na velmi nízké úrovni, plyn se jednoduše vyplatil. V několika posledních letech se však situace naprosto změnila, zemní plyn je dnes velmi drahou energií. Domácnosti, které zemní plyn využívají hodně, tak musí začít šetřit, neboť jejich náklady jsou rok od roku vyšší.

Cena plynu v posledních letech výrazně stoupla

V současné době je průměrná cena plynu zhruba 14 Kč za metr krychlový. To však neplatí pro všechny domácnosti, záleží totiž na tom, jakého má každá domácnost dodavatele plynu. Někteří dodavatelé nabízejí oproti konkurenci levný plyn za cenu toho, že budou mít menší zisky. Díky větší konkurenci, která zde vznikla asi před čtyřmi roky díky liberalizaci trhu s energiemi a umožnila vstup nových dodavatelů, mají dnes lidé možnost zvolit si vlastního dodavatele plynu a elektřiny.

Srovnání cen plynu a případná změna dodavatele

Pomoc s orientací v jednotlivých nabídkách společností jim poskytují online kalkulátory, které jsou na několika internetových portálech. Jedním z nich je například web www.usetreno.cz, který sleduje situaci kolem cen plynu a elektřiny a umožňuje návštěvníkům snadné a rychlé porovnání cen plynu. V momentě, kdy člověk zjistí, že v současné době platí za plyn příliš mnoho peněz, přičemž v jeho regionu působí firma, která je mu schopna dodávat plyn levněji, má možnost prakticky ihned k novému dodavateli energie přejít. Přímo na portále ušetřeno.cz si po srovnání cen plynu může zvolit konkrétního dodavatel, vyplnit smlouvu a začít téměř ze dne na den odebírat levnější plyn.

Cena plynu už nikdy nebude na takové výši jako před deseti či patnácti lety, to je potřeba si uvědomit. Naděje na levný plyn však díky možnosti změnit dodavatele energie žije. Je otázkou, zda se vám změna dodavatele skutečně vyplatí, ale statistické údaje ukazují, že některé rodiny na základě změny dodavatele dokáží ročně ušetřit až několik tisíc korun.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!