verze pro tisk

Teplé a výstražné oděvy vhodné nejen do zaměstnání, ale i na stavbu a zahradu - tipy na oděvy, obuv, rukavice a čepice

3. únor 2016

Práce na čerstvém vzduchu je sice zdravější než sedavé zaměstnání v kanceláři, ale v zimních měsících výrazně roste riziko prochladnutí. Chraňte své zdraví díky kvalitním zimním oděvům. K dispozici máte širokou nabídku zateplených kombinéz, vatových kabátů, bund, vest, kalhot atd. Samozřejmostí je teplá obuv, rukavice a také čepice.

Zimní pracovní oděvy - bundy, vesty, kabáty, kombinézy a montérky

Zabalte se do zimních zateplených nepromokavých bund z polyesteru s paropropustnou vrstvou polyuretanu, kapuce na límci vám dá komplexní ochranu před mrazem v horní části těla. Vatovaný pracovní kabát s kapucí je vhodný pro všechny druhy domácího kutilství. Materiál z bavlny, impregnace proti vodě a odolnost proti větru vám zajistí maximální komfort. V terénu, v profesionální i soukromé sféře se můžete obléknout také do zimních kombinéz, vest či zateplených montérek a kalhot. Vždy se lze spolehnout na odolnost proti větru, vodě a především mrazu (některé modely až do -40°C). Zimní pracovní oděvy mohou dále být výstražné neboli reflexní, tepelně odolné neboli nehořlavé či odolné nejrůznějším chemikáliím apod. Značky jako Australian Line, CRV, Červa, Delta, Fridrich a Fridrich, OS, RVC a Sioen patří mezi špičku na trhu.

Náš tip - zimní set EMERTON (bunda a kalhoty s laclem)

Komplet zimní bundy a zimních kalhot EMERTON vás nezradí ani ve velmi tuhých mrazech až do -40°C. Na obou kusech oděvu jsou reflexní doplňky pro lepší viditelnost a zateplení z polyesteru. (100% polyester micro/PU v gramáži 300 g/m2). Cena za kalhoty je 834 Kč bez DPH. Cena bundy je 1 146 Kč bez DPH. Zakoupit můžete na tomiscz.cz.

 

Zimní pracovní obuv

Základem jakéhokoli pracovního oděvu je také kvalitní obuv a čepice. Pokud vám budou mrznout nohy a budete mít hlavu od sněhu, asi se moc komfortně cítit nebudete. Zimní pracovní obuv je speciálně upravena, aby splňovala 2 základní požadavky - ochrana vzhledem k místu pracoviště a dostatečná tepelná izolace pro vaše pohodlí.

Zateplenou pracovní obuv uplatníte ve sněhu a v mrazu, v zemědělství, stavebnictví, nevytopených skladech, mrazírnách, dopravě a dalších oblastech. Zimní obuv lze zakoupit v zateplené kotníkové, holeňové či vysoké variantě. Záleží na tom, v jakém pracovním prostředí se pohybujete. Také klasické holínky se vyrábějí v zateplené úpravě a jsou vhodné zejména pro rybáře, myslivce, dřevorubce a do oblastí potravinářského průmyslu.

Také milovníci sportu a outdoorových aktivit si v zimních měsících přijdou na své. Vytrvalostní a fyzicky náročné závody typu Spartan rozhodně nelze absolvovat s párem ponožek navíc, ale ve vysoce kvalitní obuvi. Některá pracovní obuv je využívána i na volnočasové aktivity, jako jsou horské túry, běh terénem apod.

Z hlediska materiálů se pracovní obuv vyrábí především z kvalitní kůže (vepřové a hovězí), která je pevná a nepropouští chlad a vlhkost. Vnitřek boty je zateplen, zpravidla syntetickou kožešinou. V dnešní době se dále využívají také syntetické materiály pro ještě větší ochranu - například polyuretan, nylon, syntetická kůže a kožešina - a plnění specifických funkcí (voděodolnost, větruodolnost, mrazuvzdornost apod.).

Podrážka zimní pracovní obuvi přirozeně nesmí klouzat a současně musí být vysoce odolná proti mrazu. Podle pracovního prostředí musí být podrážka odolná proti propichu, odolná chemikáliím, pohonným hmotám a dalším druhům tekutin.

Některé modely disponují tužinkou ve špičce a reflexními prvky pro lepší viditelnost.

Mezi přední značky pracovní obuvi patří například: Black Knight, Červa, Panda, Prestige a další.

Náš tip - vysoká kotníková pracovní obuv Panda TPU Classic Winter 3

Profesionální obuv s vysokým provedením kotníku se standardem bezpečnosti S3 disponuje zateplením a ocelovou tužinkou ve špičce. Stélka je odolná proti propíchnutí a díky svému designu vypadají nejenom skvěle, ale také se pohodlně nosí po celý den. Pro celodenní chůzi jsou boty vybaveny teplou podšívkou ABSORBER s vysokou absorpční funkcí a vlákny Bacterbril, která zamezují množení baterií a plísní. Další syntetické materiály - polyuretanový chránič špice a podešev, jsou vyrobeny z termoplastického PU procesem vstřikování. Obuv je odolná proti kyselinám a olejům. Cena 1 700,- Kč bez DPH. Zakoupit můžete na tomiscz.cz.

Oděvy, obuv
Oděvy, obuv

 

Čepice a rukavice

Pro komplexní ochranu před mrazy je třeba nasadit také čepici a rukavice. Speciální pletené pracovní čepice či kšiltovky se zateplením a ochranou pro uši jsou ideální do mrazivého počasí, sněžení i deště. V zimním období velmi výrazně trpí ruce, i když nemusíte manuálně pracovat. Mráz a nízké teploty vysušují pokožku, dochází k praskání kůže, vyrážce a pálení (zejména v oblasti kloubů na hřbetu ruky). Pracovní zateplené rukavice jsou vyráběny z nejrůznějších materiálů, díky čemuž budou vaše ruce jako v bavlnce a chráněny nejenom před zimou, ale také proti proříznutí, žíravinám atd.

Náš tip - zimní čepice TILST

Tradiční zimní čepice do velmi silných mrazů, černá, 100% nylon, zateplení 100 % polyester. Cena 230 Kč bez DPH. Zakoupit můžete na tomiscz.cz.

Oděvy, obuv
Oděvy, obuv

 

Náš tip - zateplené rukavice PELICAN BLUE WINTER

Zateplené rukavice šité z jemné lícové kozinky v dlani, modré bavlněné tkaniny na hřbetu a s manžetou na suchý zip. Cena 93,- Kč bez DPH. Zakoupit můžete na tomiscz.cz.

Oděvy, obuv
Oděvy, obuv

-kar-

 

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!