verze pro tisk

TZ: Představení revolučních robotů na zahradu

1. říjen 2013

Electro World, přední český multikanálový prodejce elektroniky, začal ve svých obchodech nabízet automatické přístroje na údržbu zahrady. Kromě robotických vysavačů, které si již našly místo v českých domácnostech, nabídne také samočistič střešních okapů nebo robota na automatické čištění bazénů.

„V Electro Worldu zastáváme teorii, že člověk by neměl dělat zbytečnou práci, a proto nabízíme zákazníkům ty nejnovější technologie, které jim ušetří spoustu času a námahy,“ říká Martin Kameníček, Sales Manager SDA a MDA z Electro Worldu.

„Začali jsme nabízet kvalitní robotické vysavače, které si již vybudovaly v našich domácnostech důležité místo a mnozí z nás si bez nich již úklid nedokážeme přestavit. Nyní našim zákazníkům přinášíme praktické roboty na údržbu zahrady - iRobot Looj 330 a iRobot Mirra 530.“

Už dávno nežijeme v době, kdy slovo robot spadalo do kategorie science fiction a odvážných snů bláznivých vědců. Různé typy mechanických pomocníků nám asistují při přípravě večeře, v kanceláři nebo na operačním sále, a usnadňují tak náš každodenní život.

iRobot Looj 330

Jen málo domácích prací je tak náročných a potenciálně nebezpečných jako pravidelné čistění okapů. Již nemusíte strávit ve výškách dlouhé hodiny, abyste vyčistili okapy, čistič okapů iRobot Looj 330 to udělá za vás. Díky promyšlenému designu si hravě poradí i s tím nejzanesenějším okapem. Zvládne to navíc rychlostí blesku, 10 m okapu zbaví listí, kousků dřeva a jiného nepořádku za pouhých 5 minut.

Jak iRobot Looj 330 funguje?

Čtyřstupňová hlavice tohoto přístroje se za minutu otočí 500 krát, a tím vyčistí okapy. Shrnovací lišta navíc zvyšuje čisticí výkon a odklízí robotovi cestu. Součástí robota jsou výměnné gumové listy čisticí hlavy, a tak se přizpůsobí libovolně velkému okapu.

Energii robot čerpá z Li-on baterií, které mu na jedno nabití dodají sílu k vyčistění 60 metrů okapu. Navíc je voděodolný do 20 cm výšky vodního sloupce, a tak ho lze použít i při drobném dešti nebo v případě, že v okapu zbyly ještě zbytky vody. Samočistič okapů váží pouze 1,26 kg, a proto je bezpečný pro všechny typy okapů. Produkt iRobot Looj 330 můžete zakoupit v Electro Worldu za 7 489 Kč.

„Na podzim je čas na zazimování zahradních bazénů, tato činnost patří podle našich interních průzkumů mezi nejméně oblíbenou,“ vysvětluje Martin Kameníček z Electro Worldu a dodává: „Důkladná údržba bazénu je totiž náročná a ne každý ji provede správně“.

iRobot Mirra 530

Pokud tedy ještě nevlastníte chytrého pomocníka iRobot Mirra 530, zdatného plavce, který si poradí s bazénem až o 80 m2, určitě si ho pořiďte.

iRobot Mirra 530 je nadprůměrně inteligentní díky systému iAdapt Nautiq – před tím, než se robot pustí do práce, změří si rozměry bazénu a na základě toho zvolí nejvhodnější čisticí režim. Do každého jednotlivého místa se v průběhu úklidu několikrát vrátí, navíc neustále reaguje na aktuální podmínky, a díky tomu dosahuje špičkových výsledků.

Mirra není jen inteligentní, ale i rychlý – za pouhou minutu zvládne přefiltrovat 265 litrů vody, práce v bazénu o 80 m2 mu trvá jen 2,5 hodiny. Kromě toho, že se jedná o zdatného plavce, umí se pohybovat jak po dně, tak po stěnách bazénu, a to až do výše hladiny vody.

Po práci se robot umí i sám vyčistit, pro vás to znamená pouze zmáčknout tlačítko CLEAN, vysypat a propláchnout vodou dva filtrační koše. Produkt iRobot Mirra 530 můžete zakoupit v Electro Worldu za 24 489,- Kč.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!