verze pro tisk

V místnostech bez klasických vytápěcích zařízení lze využít plynová nebo naftová topidla

23. říjen 2012

V některých prostorách domácnosti nemáme možnost použít centrální vytápění, které by nám v těchto místnostech zajistilo dostatečný tepelný komfort i v chladném období. Typicky se jedná třeba o různé domácí dílny apod. Abychom zde během podzimu a zimy nemuseli zbytečně mrznout, je vhodné si pořídit mobilní topidla, která dokáží velmi efektivně a rychle vytopit jakýkoliv prostor. Jde o alternativu ke klasickým vytápěcím systémům. Zvolit si přitom můžeme plynová nebo naftová topidla.

Základní rozdíl mezi zmíněnými dvěma druhy topidel je asi každém hned zřejmý. Plynová topidla jsou konstruována tak, že jsou schopna se napojit na plyn, případně pak také na elektrickou síť s klasickým napájením 23OV. Naftová topidla pak logicky fungují na naftu.

Odvod zplodin u naftových topidel

Důležité je říci, že v případě naftových topidel musíme nejprve vyřešit jeden zásadní problém- kam a jakým způsobem odvádět vzniklé zplodiny. Ideální je, pokud odvod zplodin provedeme skrz komínový vývod do volného prostranství, mimo místnost. I přesto, že moderní naftová topidla pracují velmi efektivně a při jejich provozu nevzniká nijak velké množství zplodin, je potřeba mít na paměti, že tyto zplodiny by mohly v uzavřené místnosti škodit lidskému organismu.

Využití plynových a naftových topidel

Naftová a plynová topidla mohou mít vskutku široké využití. Dají se využívat nejen v uzavřených, ale dokonce i venkovních prostorech domácností, průmyslových objektů či ve veřejných budovách a prostranstvích. Výrobci dnes také nabízejí speciální naftová topidla, která mohou v létě sloužit jako ventilační jednotky.

Naftová a plynová topidla vyrábí společnost Remko. Jde o kvalitní topné automaty, které jsou schopny zajistit tepelný komfort v uzavřených místnostech i venkovních prostorách. Více informací o topidlech od firmy Remko se dozvíte na jejích webových stránkách remko.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

dU6K0SIYl

čtvrtek, 13. listopad 2014
21:25

Oh, I love those wooden bonbibs! I usually just use small plastic bottles with a bit of water in them to weigh them down... Works just as well, but are not nearly as pretty! And I've never actually tried doing it together with a partner, I've only done it solo. Which works fine, but I'm sure it's much more fun to do it with a friend!


posted by: dU6K0SIYl (qwlowgrd1p(a)outlook.com) [Odpovědět]