verze pro tisk

Víte, jak správně vypucovat motorového miláčka?

26. listopad 2012

Na vhodnou údržbu vozu upozorňuje technická zkouška v autoškole. Jenže informace se během praktických zkušeností buď zautomatizují, nebo prostě vytěsní. A co si budeme nalhávat, správná péče většinou spadá do druhé kategorie. Oživte si účinné metody stručnými tipy.

Při zběžném rozhlédnutí na ulici je jasné, že řádně čistá auta na každém rohu patří k utopii. Každý nemá čas, chuť nebo možnosti vyšperkovat svůj vůz, ačkoliv čistota jeho komponentů spadá k základním předpokladům, aby spolehlivě fungoval jako dopravní prostředek a kladná vizitka majitele. Řeč přitom není o hysterickém leštění. Určitá provozní patina by měla být samozřejmostí, aby bylo poznat, že nepatříte k svátečním řidičům.

Do většího množství špíny se však natahuje voda, kvůli čemuž na podstatných místech (blatníky, podvozek, plastové lemy, podběhy) vzniká koroze. Abyste předešli rzi, je potřeba pravidelná očista. K základním činnostem patří ostříkání teplou vodou, nejlépe zešikma, kdy je odstraňování nejefektivnější. Následně speciálním přípravkem potřebná místa vydrhněte. S moderními preparáty dokážete zbavit auto nečistot s minimem námahy. Pak už jen stačí nanést tvrdý vosk, který vyplní drobné oděrky a ochrání lak karoserie.

Ideálem je v současnosti bezdotykové mytí. Investice do vysokotlakových trysek, které mají většinou i funkce pulzování nebo rotace, přitom není nijak nákladná. Ušetříte přitom na drahých myčkách, takže se v krátkém horizontu peníze vrátí. Výsledek domácí očisty předčí většinu očekávání. Díky tlakovým čističům dostanete pohodlně vodu i do málo dostupných míst. Koncipované jsou také k údržbě zahradního nábytku, dlažby nebo střešních krytin. Vše rychle a komfortně. Prozkoumejte současnou nabídku a vyberte pro svého motorového oblíbence kvalitní koupel. Určitě si ji zaslouží.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!