verze pro tisk

Změna dodavatele elektřiny

6. září 2011

Jedním z velmi dobrých nápadů, jak ušetřit na výdajích, které vynakládáme na provoz domácnosti, je změna dodavatele elektřiny. Od roku 2006 je český trh v tomto ohledu liberalizovaný, což znamená, že zde postupně vznikl větší počet firem, které do domácností elektřinu dodávají. Díky tomu rapidně vzrostla konkurence a lidé si dnes mohou zcela svobodně zvolit, jaká společnost a za kolik peněz jim elektřinu bude dodávat.

Lze ušetřit stovky korun

Změna dodavatele elektřiny pro některé majitele rodinných domů či bytových jednotek může být velice výhodná. Zatímco některé společnosti, které jsou již zaběhlé, mají ceny elektřiny nastaveny poměrně vysoko, jiné se chtějí na trh uvést tím, že pro nové klienty mají připraveny velmi výhodné ceny. Takto se dá údajně ušetřit až několik desítek procent nákladů.

Dodavatelé elektřiny v ČR

Pokud si provedete porovnání ceny elektřiny, pak možná zjistíte, že je opravdu na čase přistoupit k jinému dodavateli. Mezi společnosti, které dnes na českém trhu s elektřinou dominují, patří kromě ČEZ Prodej také E.ON Energie, RWE Energie či Pražská energetika. V každém regionu působí jiné společnosti, takže je třeba si najít informace o tom, zda pro Vás nejvýhodnější dodavatelé elektřiny budou moci tuto energii dodávat k Vám do domu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Josef

sobota, 20. říjen 2012
00:37

Nejsem jenom ČEZ, EON a RWE, že. Našel jsem i další http://www.snizujeme.cz/dodavatele/elektrina které byste doporučili? Už je jich nějak moc :-(


posted by: Josef (a.cz(a)centrum.cz) [Odpovědět]