verze pro tisk

Druhy střešních krytin: Jaká střecha je pro váš dům nejlepší?

8. březen 2014

Při stavbě nebo také celkové rekonstrukci rodinného domu se zcela jistě dostane na řadu otázka, jakou krytinu zvolit na střechu. Role střešní krytiny je zcela zásadní, slouží jako hlavní prvek ochrany domu před nepříznivými klimatickými jevy.

Pokud byste zvolili nevhodnou střešní krytinu, mohlo by se snadno stát, že by za pár let bylo nutné rekonstrukci opakovat. V současné době se vyrábí celá řada střešních krytin. Jejich vlastnosti jsou mnohdy dosti odlišné. Při výběru střešní krytiny je třeba brát v potaz nejen estetické hledisko, ale také například lokalitu, kde se nemovitost nachází. Je jasné, že jiné nároky budou na stavbu, která se nachází v horské oblasti, jiné pak pro rodinný dům v centru města.

Pálená střešní krytina

Jde o tradiční druh střešní krytiny, který je velmi oblíbený už jen z toho důvodu, že má dlouhou životnost. Pálené střešní tašky vydrží celé desítky let, aniž by došlo k jejich zásadnímu opotřebení. Výhodou je, že se dnes vyrábějí v mnoha barevných variantách i tvarech.

Betonové tašky

Ty jsou vhodné hlavně pro moderní novostavby, kde je kladen nárok na kvalitu krytiny. Betonové střešní tašky jsou mimořádně odolné vůči poškození. Je ale potřeba brát v potaz, že betonová krytina je poměrně těžká, takže není vhodná pro všechny typy nemovitostí. Velkou výhodou je naopak odolnost – tašky z betonu bez problémů vydrží i náročnější klimatické podmínky.

Plechová střešní krytina

Jde o oblíbenou variantu zejména pro střechy menších staveb typu chat a chalup. Plechová krytina je velmi lehká a zároveň oceníte i snadnou pokládku. Je ale pravdou, že nemá tak dlouhou životnost jako pálené či betonové tašky. Zato se však dá pořídit levněji.

Další druhy střešních krytin

Výše uvedené střešní krytiny jsou nejoblíbenější. Vybírat však můžete i z dalších materiálů - břidlice (přírodní a umělá), šindel (asfaltový či dřevěný), atd. Při realizaci střechy je volba střešní krytiny velmi důležitá. Zapomenout však nesmíte ani na další prvky, hlavně je třeba si ohlídat kvalitu konstrukce střechy.

Střecha na klíč

Vzhledem k tomu, že realizace je hodně náročnou záležitostí, je praktičtější a v konečném důsledku možná i levnější si raději zajistit realizaci střechy na klíč od odborné firmy. V tom případě si jen vyberete materiály, případně si řeknete i další podmínky, podepíšete smlouvu a pak už jen vyčkáte na zhotovení stavby.

Komerční sdělení

-sad-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!