verze pro tisk

Plastové komínové systémy

26. červen 2012

Mnoho domácností dnes vytápí pomocí plynových kotlů. Při tomto způsobu vytápění však vznikají zdraví škodlivé zplodiny, které je nutné pomocí komínu vyvést ven z domu. V opačném případě bychom sice v domě měli teplo, ale zároveň by hrozilo zdravotní riziko pro osoby, které by se zplodin nadýchali.

Kdy je vhodné využívat plastové komíny

Pro moderní plynové kotle se využívají především plastové komínové systémy. Oproti krbům, kde jsou plastové materiály na komíny nevhodné, zde totiž nevzniká tak vysoká teplota. Právě teplota spalin je vzhledem k použití plastových komínů velmi zásadní. Plastové komínové vložky se dají použít jen tehdy, nepřekračuje-li teplota spalin více než 120 stupňů Celsia. Na trhu jsou dnes k dostání i vysoce kvalitní plastové komíny, které odolávají i teplotám do 160 stupňů Celsia.

Důležité je dobré utěsnění

Při realizaci plastových komínů je důležité, aby nedocházelo k úniku zplodin do prostoru domu. K tomu je zapotřebí využít kvalitního těsnění. Obvykle se používá silikonové těsnění, neboť dokáže utěsnit komínové systémy z plastu velmi důkladně.

Přednosti plastových komínových systémů

Plastové komínové systémy mají oproti kovovým jednu velkou výhodu. Jak známo, plast nepodléhá korozi, která dříve či později napadá kovové předměty. Díky tomu mají plastové komíny velmi dlouhou životnost, při správném využívání a pravidelné kontrole mohou plastové komíny sloužit desítky let.

Kromě plastů se k výrobě komínů a komínových systémů samozřejmě využívají i mnohé jiné materiály.

Výrobce komínů a komínových systémů

Klasikou jsou cihlové komíny a běžně se vyrábějí také kovové komínové systémy. Všechny zmíněné druhy komínových systémů lze objednávat u firmy Kominictví Pechlát, která sídlí v Říčanech u Prahy. Více informací o činnosti této firmy a jednotlivých komínových systémech se dozvíte na jejích internetových stránkách kominy-pechlat.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!