verze pro tisk

Zateplení budov a využití sádrokartonu při rekonstrukci bytu

13. červen 2011

Vzhledem k neustálému růstu cen energií, ale například i změn počasí, kdy v posledních letech dochází ke stále extrémnějším výkyvům počasí, je potřeba při opravě domu dbát na jeho důkladné zateplení. Teplená izolace dokáže zmírnit teplotní výkyvy v interiéru, teplo díky zateplení budov mnohem méně uniká a majiteli domu se tak snižují náklady, které za vytápění vynakládá.

Kvalitní izolace a zateplení domu vytváří poměrně stabilní teplotu v interiéru, a to jak v zimním období, tak pro mnohé překvapivě i v období letních veder, kdy naopak dobrá tepelná izolace dokáže minimalizovat průnik teplého vzduchu do budov.

Materiály pro zateplení domu

Při zateplení domu se používají nejčastěji materiály, jako jsou expandovaný polystyrén, extrudovaný polystyrén, minerální vata, případně též skelná vata, která se dnes však již tak často při zateplení nevyskytuje.

Použití sádrokartonu v interiéru

Kromě vnější a vnitřní izolace je při rekonstrukcích domů a bytů, zejména pak v panelových bytech, využíván hojně sádrokarton. Jedná se o velmi univerzální stavební materiál, kterým se dá vhodně upravit interiér bytu. Díky sádrokartonu můžeme lehce vytvořit kupříkladu různé dělící stěny, stropní podhledy či mnohé dekorační prvky bytu. Sádrokarton má tu výhodu, že se jedná o velmi odolný materiál z hlediska pevnosti, navíc splňuje i náročné požadavky na požární odolnost. Sádrokartonové konstrukce se dají snadno namontovat, jejich zabudování tak zvládne i méně zručný domácí kutil. Nejedná se navíc o nijak drahý materiál. Z hlediska ceny a kvality jsou sádrokartony velmi efektivním řešením při rekonstrukcích a stavbách domu či bytu.

Zateplení domů v posledních letech zažívá velký boom. V určitých případech je navíc možné využít i státních dotací, neboť i stát si je vědom, že díky kvalitnímu zateplení se výrazně sníží celková spotřeba energií a zmenší se negativní vliv na životní prostředí při výrobě elektrické energie.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!