verze pro tisk

Zemní vrut dokáže pevně ukotvit zahradní stavbu

16. březen 2012

Chceme-li si na zahradě postavit altán či pergolu, nemusí již nutně počítat s tím, že bude potřeba pro ukotvení složitě kopat jámu a betonovat. Tento způsob ukotvení je již poměrně velkým přežitkem, který jen zabíral čas a stál mnoho peněz. Dnes jsou i mnohem jednodušší způsoby. Novinkou v oblasti ukotvení dřevostaveb, zahradních altánů a pergol jsou zemní vruty.

Zemní vrut lze použít v jakémkoliv terénu

Zemní vrut se jednoduše navrtá do zeminy a vytvoří se tak stabilní nosný prvek, který je pak základem celé stavby. Šroubování do země se provádí pomocí speciální pevné tyče- roksoru. Hrot vrutu si snadno prorazí cestu i do velmi tvrdé zeminy, lze jej navíc využít v jakémkoliv terénu. Výhodou zemních vrutů je i to, že se dají snadno přemístit v případě potřeby. Dobře odolávají mechanickému tlaku a větru, stavba díky použití zemních vrutů bude dostatečně stabilní a pevná.

Široké spektrum využití

Zemní vruty nejsou využitelné jen pro ukotvení dřevostaveb, zahradních altánů či pergol a jiných přístřešků, dají se jako alternativa ke klasickým způsobům ukotvení použít také například při stavbě obvodových plotů na pozemku, hodí i se v případě stavby dětského hřiště na zahradu

Zemní vruty špičkové kvality prodává společnost Vladeko. Na výběr má hned několik druhů a rozměrů vrutů, které jsou vyrobeny z kvalitní oceli a jsou pozinkované, což zabraňuje vzniku koroze.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!