verze pro tisk

Čerpadla a jejich využití na zahradě

30. květen 2011

V domácnosti, která kromě klasického připojení na veřejný vodovod využívá také například vodu ze studny, je potřeba mít k dispozici zařízení, které dokáže vodu čerpat. K čerpání užitkové vody, pitné i kalové se používají čerpadla. Díky nim je možné přivést vodu do domu i z několikametrové hloubky, což platí právě v případě studní. Voda ze studně je přitom leckdy mnohem kvalitnějším zdrojem této tekutiny než voda z veřejného vodovodu. Je však potřeba pečovat o její kvalitu a také ji přivádět pomocí kvalitních zařízení, jako jsou právě čerpadla.

Zahradní čerpadla

Obecně se dají čerpadla rozdělit do několik skupin. V první řadě se jedná o zahradní čerpadla. Ta lze pořídit například u společnosti Mountfield, odborníka na zahradní techniku a zahradní nářadí. Zahradní čerpadla od této firmy jsou schopna čerpat vodu i z poměrně značné hloubky, nejvýkonnější čerpadla až ze 7 metrů. Vynikají dobrou samonasávací schopností a spolehlivým výkonem. Díky tomu bude velmi snadnou záležitostí například zavlažování zahrady nebo zásobování rodinného domu pitnou vodou.

Ponorná čerpadla

Kromě klasických zahradních čerpadel je možné na zahradě či pro domácnost využít také ponorná čerpadla, která najdou uplatnění zejména tehdy, když je potřeba čerpadlo ponořit přímo do čerpané kapaliny.

Čerpadla umožní lépe a snadněji využívat kvalitní vodu ze studní, případně odvádět kalovou vodu.

Čerpadla na chaty a chalupy

Využití najdou čerpadla nejen v klasických rodinných domech, ale také na chatách a chalupách, kde je přeci jen častější absence napojení na hlavní vodovody a je potřeba se spoléhat na vodu z vlastních zdrojů, tedy ze studní.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!