verze pro tisk

Domácí bazény a jejich zastřešení

3. květen 2011

Na zahradě u domu se dá při pěkném počasí trávit spousta volného času, a to jak s rodinou, tak například i s přáteli. Máme-li na zahradě dostatek volného prostoru, je možné jej využít a postavit si zde domácí bazén, který volné chvíle ještě více zpříjemní.

Domácí bazény mohou mít různé podoby, tvary a velikosti. Záleží jen na tom, kolik máme prostoru a samozřejmě i to, kolik jsme ochotni do bazénu investovat. Nebudeme-li počítat nafukovací bazény, které jsou určeny pro sezónní použití a dají se kdykoliv složit a uschovat do kůlny, garáže či domu, pak zbývají klasické bazény.

Varianty domácích bazénů

Nadzemní bazény

Domácí bazény je možné zvolit ve dvou základních variantách. V první řadě jde o nadzemní bazény, které částečně „vyčnívají“ nad úroveň zahrady. Tyto nadzemní bazény nejčastěji používají tzv. skimmer, který je jakýmsi hrdlem bazénu. Přes tuto část jsou voda a nečistoty nasávány do pískové filtrace, čímž je zajištěno, že voda bude po celou sezónu v perfektním stavu. V kombinaci s chemickými přípravky lze udržet vodu vždy čistou a čirou.

Zapuštěné bazény

Oblíbeným typem jsou také zapuštěné bazény, které splývají s povrchem zahrady. Pro tyto bazény je potřeba udělat větší základovou jámu, v níž bude bazén vystavěn. Zapuštěné i nadzemní domácí bazény mají zpravidla kruhový tvar, typické jsou i klasické obdélníkové či čtvercové tvary, nicméně na přání zákazníka je možné vyrobit bazény přesně dle jeho představ. Všechny bazény lze navíc vylepšit o různá příslušenství, jako jsou kupříkladu schůdky či střecha.

Zastřešené bazény

Zastřešení bazénů je velmi příjemnou záležitostí, neboť díky tomu lze bazény využívat nejen během teplých měsíců, ale prakticky po celý rok. Uvádí se, že i jednoduše zastřešené bazény se dají využívat až o 3 měsíce v roce déle, než pokud máme bazén bez střechy. Zastřešení zároveň zvyšuje kvalitu vody, neboť do ní nenapadá tolik pylových částic a nečistot z ovzduší a zahrady. Koupat se zde můžeme i za nepříjemného počasí a navíc zastřešený bazén má v noci mnohem menší tepelnou ztrátu.

Příjemný odpočinek u bazénu

Domácí bazény jsou skvělým místem pro relaxaci, odpočinek a také pro zlepšování fyzické kondice. Pravidelný pobyt v bazénu má kladný vliv na lidský organismus, dochází k jeho otužování a tělo je pak mnohem odolnější vůči nemocem a virům.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!