verze pro tisk

Hydroizolační fólie pro stavbu jezírka

18. květen 2012

Máme-li zahradu o větších rozměrech, pak kromě výsadby zeleně můžeme prostor před domem obohatit kupříkladu o pěkné zahradní jezírko.

Zahradní jezírka jsou velmi lákavá, dá se u nich trávit veškerý volný čas na zahradě. Jezírka nám přinesou větší vláhu na zahradu, dají se využít nejen pro okrasu, ale mohou zároveň nahradit i bazén. pokud si totiž vytvoříme dostatečně velké zahradní jezírko, pak se v něm klidně můžeme během slunečných dní i koupat.

Nezapomeňte na jezírkovou fólii

Co však platí pro každé zahradní jezírko, ať už jde o jezírko malých či větších rozměrů, vždy je velmi důležité, abychom do základu položili kvalitní jezírkovou fólii, která nebude propouštět vodu. Jedině tak totiž dosáhneme toho, že v jezírku neustále bude dostatek vody.

Jezírková fólie se dá snadno koupit

Jezírková fólie je dnes zcela běžně dostání ve specializovaných obchodech. Ideální je, pokud zvolíme kvalitní jezírkovou fólii, nejlépe z PVC. Právě tento materiál má totiž vynikající hydroizolační vlastnosti a je zárukou toho, že se voda nebude z jezírka nepřiměřeným způsobem ztrácet. Nemusíme se bát ani toho, že by posazením jezírkové fólie celé jezírko ztratilo přírodní nádech a stal by se z něj prakticky umělý bazén. Do jezírka se totiž dají vysadit vodní rostliny a další doplňky, které z celého prostoru vytvoří dokonalou imitaci přírodní vodní plochy.

Zahradní jezírko je výborným počinem. Jeho stavba není složitá, je však potřeba vědět, co dělat. A nutno říci, že mnoho lidí se vrhne do stavby jezírka, aniž by mělo potuchy o nějaké jezírkové fólii, která je velmi praktickou součástí díla. Pakliže si nevíte rady, pak raději výstavbu jezírka nechte na odborné firmě, která zajisté použije kvalitní jezírkovou fólii.

Prodej jezírkových fólií z prvotřídního materiálů zajišťuje kupříkladu společnost Fatra a.s. Ta vám jistě dokáže poradit i s tím, jakou fólii při stavbě zahradního jezírka využít.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!