verze pro tisk

Pergoly na zahradu: Kvalitní stínící prvek

8. červenec 2013

Zahradní pergoly se tradičně v létě objevují u restaurací, kaváren, případně i u různých obchodů ve městech. Dají se však využít i u soukromých objektů. Jaké jsou tedy možnosti využití zahradních pergol?

Pergoly na zahradu lze využívat jako alternativu ke klasickým stínícím prvkům, kterými jsou zejména zahradní slunečníky. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že jsou pevněji uchyceny. Díky tomu je pak nepřevrhne silnější vítr. Pergoly jsou konstruovány tak, aby bez problémů vydržely nápor větru. Kvalitnější verze pak odolávají také dešti a dají se využívat prakticky celoročně.

Záleží na materiálech, z nichž jsou pergoly vyrobeny

Vždy záleží na tom, jakým způsobem je provedena konstrukce. Za kvalitní pergoly na zahradu se považují například ty, které mají profily vyrobeny z extrudovaných hliníkových profilů.

Ty totiž dokáží velmi dobře odolávat nepříznivým klimatickým jevům, jsou stabilní a mají i dlouhou životnost.

Kvalitu pergoly poznáme také podle toho, jak dobře je uchycena látka nebo fólie v horní části pergoly. Právě toto zařízení poskytuje ochranu před slunečními paprsky.

Systémy pergol

Systémy pergol se také liší podle toho, jakým způsobem a zda se vůbec dají skládat. Některé pergoly slouží k celoročnímu užívání, jiné jsou určeny jen pro letní sezonu a je zapotřebí je vždy k večeru stáhnout tak, aby nedošlo k jejich poškození.

Slouží nejen na terasách

Pergoly se dají využít nejen na terasu domu, kdy chrání před sluníčkem a deštěm během posezení. Dají se také instalovat kupříkladu k vířivce. Pergoly jako zastřešení vířivky jsou velmi efektním řešením.

Pergoly na zahradu lze zakoupit také ve verzi s naklápěcími lamelami. Díky tomu lze korigovat pronikání slunečních paprsků dle toho, jak potřebujete.

Pergoly Diamond design

Špičkové zahradní pergoly na terasy rodinných domů i komerčních objektů pořídíte u společnosti Diamond design.

Ta nabízí velmi pěkně řešené pergoly, které mají konstrukci vyrobenou z odolných hliníkových materiálů. Nemají žádné viditelné šrouby, takže jsou navíc i maximálně bezpečné. Dají se zakoupit s různými druhy stínění.

Pergoly od Diamond design pocházejí od předních belgických výrobců. Jsou voděodolné, takže se dají využívat celoročně.

Foto: diamonddesign.cz

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!