verze pro tisk

Při práci na zahradě mohou pomoci postřikovače

19. srpen 2012

Na zahradě je pořád co dělat, a to i během letních měsíců. Právě v této době je velmi důležité důkladné zavlažování rostlin, které si na zahrádce pěstujeme. Kromě zavlažování bychom však neměli zapomínat ani na pravidelné postřiky, které lze provádět mechanickými či motorovými postřikovači.

Mechanické postřikovače

Postřikovače na zahradu jsou velmi praktickým pomocníkem, který umožňuje snadné ošetření rostlin, u kterých je potřeba aplikovat speciální roztoky a látky. Díky postřikovači je nános těchto látek rovnoměrný a přesný. V případě, že vlastníme menší zahrádku, postačí nám bez problémů mechanické postřikovače, které se spouštějí stlačením páčky. Během procesu se postřikovače jednoduše přehodí přes rameno ( tzv. ramenní postřikovače), případně se umístí na záda ( zádové postřikovače).

Motorové postřikovače

Jakmile je však potřeba chemicky ošetřit větší plochu, hodí se spíše motorové postřikovače, které jsou výkonnější. Tyto postřikovače jsou sice dražší, nicméně jejich výhodou je, že se dají použít například i při dezinfekcích sklepů či zamořených prostor, což je příhodné například ve chvíli, kdy dojde k vytopení sklepa. Použitím motorového postřikovače, v němž bude přítomna příslušná chemická látka, zabráníme vzniku plísní a hub.

Prodej postřikovačů

Motorové i ruční postřikovače se dají pořídit v internetovém obchodě mountfield.cz. Společnost Mountfield je známým prodejcem zahradní techniky. V jejím sortimentu jsou mechanické postřikovače o objemech od 1 do 18 litrů i výkonné motorové postřikovače pro větší zahrady.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

hdbXkbIA

čtvrtek, 13. listopad 2014
18:57

Michel from France, June 29, 2012 at 9:30 AM Chambres avec en premier plan vue sur petit jairdn de l'hf6tel puis en second plan vue sur le lac Piscine couverte agre9able et donnant sur jairdn. Proximite9 du village pour s'y rendre e0 pied pour passer la soire9e au bord del'eau. Bonne literie. Ville pre9sentant un bon point de de9part pour visiter les villages autour du Lac de Garde.


posted by: hdbXkbIA (rja6s6o5x(a)outlook.com) [Odpovědět]