verze pro tisk

TZ: Nechte trávník nadechnout se. Aby trávník prospíval

21. březen 2013

Slunečné dny a navracející se jaro lákají k pobytu na zahradě. Ale dřív než naplánujete první oběd pod širým nebem nebo jarní grilování, měli byste se postarat o trávník. Prvním krokem, který pomůže pažitu nabrat po úmorné zimě dech, je jeho provzdušnění. Trávník tak nebude dusit mech, listí, cizopasné houby a rozkládající se zbytky rostlin. Díky vertikutaci se ke kořínkům lépe a rychleji dostanou živiny, světlo voda i vzduch, takže tráva dobře nastartuje svůj růst. Jestliže chcete dosáhnout maximálního efektu, provzdušnění spojte s přihnojením a dosetím nové trávy. Moderní pomocníci vám přitom práci usnadní, takže budete mít hotovo během chvilky.

Jestliže se staráte o menší pozemek, oceníte elektrický provzdušňovač Riwall REV 1638 B, který v sobě kombinuje funkci frézování i provzdušňování. Díky výkonnému motoru 1 600 W si stroj poradí i se zanedbanými pozemky s velkou hustotou nečistot, mechů a odumřelé trávy. Systém dvou snadno vyměnitelných válců (pro frézování se 14 ocelovými noži, pro provzdušnění s ocelovými drátky) umožní dát trávníku dokonalou péči.

Riwall REV 1638 B lze podle potřeby péče o trávník snadno a rychle výškově nastavit od -11 mm (pro hlubokou vertikutaci) až po +5 mm, kdy se pomocí válce s drátky vyčešou z trávníku nečistoty. Na jeden záběr se Riwall REV 1638 B postará o 38 cm pažitu.

Při frézování se ocelové nože zařezávají do země a čistí půdu pod drny od nečistot a posekané trávy. Spolu s tím půdu prokypří, takže trávník lépe přijímá vláhu a živiny. Navíc rozříznutím výhonků odnožujících trav se podpoří jejich růst a trávník se díky tomu zahustí, oproti tomu tento „zákrok“ omezí růst dvouděložných plevelů.

Protože je provzdušňovač vybaven ergonomickou měkčenou rukojetí, bude se vám s ním příjemně pracovat. Do jeho koše se vměstná 30 litrů travní hmoty.

Tisková zpráva botticelli.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!