verze pro tisk

Vjezdové brány: Vstupní brány na váš pozemek

1. duben 2013

Důležitou součástí ochrany pozemku, která zároveň usnadňuje průjezd motorových vozidel a celkově i snadnější přístup na pozemek, jsou vjezdové brány. Díky přítomnosti vjezdové brány může majitel bez potíží zahradit přístup na svůj pozemek, avšak zároveň v případě potřeby získá dobrý přístup k domu, kam může bez větších potíží zajet se svým autem.

Samonosné brány

Existuje několik variant vjezdových bran. Jako majitelé domu a přilehlého pozemku můžete zvolit v první řadě takzvané samonosné brány. Ty jsou tvořeny jedním křídlem, jež se při otevírání zasouvá k plotu. Tyto vjezdové brány mají specifickou konstrukci, kdy křídlo není spojeno se zemí. To je výhodné zejména v době, kdy například na zemi leží vrstva sněhu. Klasická brána by se v tomto okamžiku mohla zadrhnout a bylo by zapotřebí překážky odstranit. U samonosné brány však není zapotřebí dělat nic a brána přesto bude plně funkční.

Pojezdové brány

Další variantou jsou pojezdové brány. I ty mají jedno křídlo. Rozdíl oproti samonosným spočívá v tom, že se při otevírání a zavírání pohybují v kolejnici, která je vedena mezi oběma částmi plotu. Stejně jako samonosné se i pojezdové brány otevírají přímo k plotu, což v praxi znamená, že nezabírají žádný prostor na pozemku u domu.

Klasické křídlové brány

Třetí možností, kterou můžete na váš pozemek zvolit, jsou vjezdové křídlové brány. Ty mohou mít jedno nebo dvě křídla, v závislosti na tom, kolik máte volného místa na pozemku, jež lze uvolnit pro manipulaci s bránou. Tyto brány jsou vhodné spíše pro větší pozemky. Jejich výhodou oproti dvěma výše zmíněným variantám je nižší pořizovací cena. Tyto vjezdové brány patří dlouhodobě k nejoblíbenějším.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!