verze pro tisk

Zahradní altány a pergoly umožní příjemné posezení během léta

12. duben 2011

Během slunečných a teplých dnů bývá vynikající posezení s přáteli a rodinou na zahradě. Pohodička, která může být ještě více zpříjemněna například grilováním a popíjením dobrého vína, bývá nekrásnějšími okamžiky během letního období.

Altány dobře ochrání před větrem a deštěm

K tomu, aby bylo posezení na zahradě u domu ještě příjemnější, je dobré si postavit svépomocí nebo od nějaké dobré stavební společnosti si nechat zařídit zahradní altán. Zahradní altány umožní sedět v exteriérech i během bouřky či různých dešťových přeháněk, neboť jsou velmi dobře chráněny proti dešti a větru.

Zahradní pergoly

Alternativou k zahradním altánům mohou být jednoduché zahradní pergoly, které rovněž slušně ochrání majitele před dotěrným žárem a slunečními paprsky. Pergoly se navíc dají esteticky doplnit o různé okrasné květiny, takže velmi přirozeně zapadnou do vzhledu celé zahrady.

Skvělým doplňkem je také zahradní houpačka

Moderní zahrada, to však není jen dobré posezení pro rodinu a přátele, je třeba myslet také na děti, které příliš neposedí a naopak se chtějí během pěkného dne pořádně vydovádět. K tomu mohou skvěle posloužit například různé zahradní houpačky, které ostatně, pokud jsou kvalitní a stabilní, můžou využít i dospělí.

Zahradní nábytek by měl vyroben hlavně z přírodních materiálů. Namísto umělohmotných sedaček a stolů je tak vhodnější si pořídit spíše výrobky ze dřeva či kamene.

Pergoly, altány či třeba také zahradní houpačky skvěle oživí celý prostor zahrady. Místo válení se v domě u televize díky nim můžete trávit volné chvilky právě na zahradě. Posezení v altánu či pergole může sloužit nejen k zábavě, ale i pro čtení knih a časopisů nebo různé drobné domácí práce.

Ideální místo pro odpočinek i uvítání návštěv

Pokud se rozmýšlíte, kam umístit pergoly či zahradní altány , pak vězte, že nejlepším řešením je jejich umístění někam do závětří, nejlépe v koutu zahrady tak, aby byly co nejméně zatěžovány nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Altány a zahradní pergoly jsou skvělým místem nejen pro odpočinek, ale také například pro uvítání vzácných návštěv.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!