verze pro tisk

Zahradní altány pro relaxaci i slavnostní události

3. duben 2011

Také se vám líbí altány, které nacházíte v zámeckých zahradách, nebo parcích? V poslední době si získaly na oblibě, a mnoho lidí si je pořizuje do svých zahrad. Tato stavba do zahrady prostě odnepaměti prostě patří. Tak si ji pořiďte i vy, ozdobí vaši zahradu, a vy získáte místo, kde odpočívat, nebo pořádat oslavy i v případě nepříznivého počasí.

Altány dříve

Altán je definován jako ozdobná menší stavba nacházející se v přírodě. Jsou tedy součástí parků, či míst s krásnou vyhlídkou. Altány byly a stále jsou součástí snad každé zámecké zahrady. Sloužily zejména k oddechu uprostřed zeleně, ale také ke konverzaci s hosty. Altány se stavěly v mnoha stylech, z materiálů jako je dřevo a kámen. Byly bohatě zdobeny, řezbami, malbami apod. Často se v jejich blízkosti nacházela jezírka, nebo jiné vodní plochy.

Altány dnes

Dnešní zahradní altány pochopitelně nemívají tak zdobený vzhled, ale jejich funkce se nezměnila. V současné době jsou vítaným útočištěm při touze po klidu a odpočinku. V pohodlí si můžete přečíst svou oblíbenou knížku, nebo se učit do školy. V teplých měsících často slouží ke stolování nebo grilování. Pokud nemáte zahradu skutečně slunnou, pak vám altán poskytne potřebný stín.

Velké zahradní altány, zdobící zahrady restaurací, často slouží k taneční zábavě, nebo k pořádání venkovních koncertů. Zahradní altány, nacházející se v parcích, jsou dnes velmi oblíbeným místem pro svatby.

Typy zahradních altánů

Zahradních altánů je celá řada. Vybírat můžete z mnoha materiálů, z nichž je zhotoven. Altány se také vyrábějí v mnoha tvarech i velikostech. Zahradní altán můžete mít se vzdušnými, nevyplněnými stěnami. Nebo si naopak představujete klasický altánek s plnými dřevěnými stěnami, obrostlý popínavými růžemi? V něm pak můžete v klidu přečkat i letní vydatnou dešťovou přeháňku. Jakýkoli zahradní altán, vybaven vhodným a kvalitním zahradním nábytkem, je pak skutečně tím pravým místem pro relaxaci.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!