verze pro tisk

Zahradní jezírka

11. květen 2011

Majitelé rodinných domů tráví spoustu času na své zahradě. O zahradu se tím pádem snaží pokud možno co nejvíce pečovat a udržovat ji pěknou na pohled tak, aby posezení u kávy či s přáteli za pěkného počasí bylo opravdovým odpočinkem a relaxací.

Zahradní jezírka jsou architektonickým hitem

Výborným nápadem, jak vylepšit vzhled zahrady, je udělat v ní zahradní jezírko. Zahradní jezírka jsou v současné zahradní architektuře obrovským hitem. Není se ani příliš čemu divit, neboť zahradní jezírka zútulní celou zahradu a svým způsobem ji i oživí. K zahradnímu jezírku se totiž budou slétávat pěvci z ptačí říše a další živočichové, kteří mají rádi blízkost vody. Každé zahradní jezírko by také mělo mít dostatečný život uvnitř, ať už z hlediska fauny v podobě různých rybek, tak také z hlediska flory, která slouží nejen jako okrasa zahradního jezírka, ale zároveň také jako přírodní filtr, který udržuje vodu čistou a nezkalenou. Pro tento účel se dají pořídit v obchodech speciální rostliny, které budou vodu zahradního jezírka čistit.

Druhy zahradních jezírek

Zahradní jezírka můžeme vytvořit tak, že zakoupíme plastovou nádrž ( jedná se o tzv. plastová jezírka), kterou umístíme do zahrady a napustíme vodou. Druhou volbou je jezírková fólie, jíž umístíme do připraveného výkopu, kde chceme zahradní jezírka budovat. Jezírkové folie mají tu výhodu, že si z nich můžeme vytvořit jakýkoliv tvar jezírka, zatímco u plastových jezírek je nákupem konkrétní plastové formy jasně dán tvar a velikost zahradního jezírka.

Koupací jezírka

Před dům si nemusíme nutně pořídit jen zahradní jezírka určená pro zlepšení estetického dojmu z prostoru. Mohou sloužit i jako koupací jezírka, která plnohodnotně nahradí klasické zahradní bazény. Jen je třeba při vytváření koupacího jezírka počítat s velikostí a hloubkou a také způsobem, jakým budeme koupací zahradní jezírko čistit.

Oáza klidu

Zahradní jezírka jsou určitě okrasou každé zahrady, zvláště pokud se nám podaří. V kombinaci s porostem na zahradě tak mohou vytvářet opravdu přírodní dojem, což je sympatické například na zahradě uprostřed města. I v centrech měst si tak můžete vytvořit oázu klidu a trávit zde příjemné chvilky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

kgrZsHJK8

pátek, 14. listopad 2014
02:09

Hermann from Germany, November 3, 2012 at 6:01 PM Das Haus ist vorbildlich geffchrt, die Rezeption kotenmept besetzt. Mehrsprachigkeit ist kein Fremdwort im Hotel Meandro. Der Seeblick wird unvergessen bleiben.


posted by: kgrZsHJK8 (a0pi169h1(a)outlook.com) [Odpovědět]