verze pro tisk

Zahradní jezírko může být skvělým místem pro odpočinek

19. červen 2012

Co by to bylo za zahradu, kdyby na ní nebyl pořádný život. Zpěv a poletování ptáků a různého hmyzu jen dokazuje, že zahrada u našeho domu je místem, kde to opravdu žije. K tomu, aby zahrada působila skutečně jako kus přírody, přispíváme samozřejmě hlavně my jako majitelé. Pro zkrášlení a zatraktivnění zahrady se dá využít různých metod a doplňků. V poslední době se stále více majitelů zahrad zajímá o umělá zahradní jezírka.

Přítomnost vodní plochy na zahradě je pozitivní

Zahradní jezírka jsou velmi příjemným počinem. Jedná se u umělé stavby, které však na první pohled působí na zahradě velmi přirozeně, tedy pokud je neobklopíme betonovou zídkou či podobnými nesmysly. Pokud naopak vsadíme na co nejpřirozenější vzhled, jezírko obklopíme rostlinami a přírodními materiály, pak nám na zahradě vznikne opravdu krásné místo, které může sloužit k bezvadnému odpočinku a zábavě.

Jezírko zútulní celou zahradu

Výhodou zahradního jezírka je to, že ačkoliv má v první řadě okrasný účel, kdy má zútulnit prostor naší zahrady, dá se klidně využít ke koupání. Oproti nevzhledným umělým bazénům, které jsou vyrobeny z plastu či betonu, však jezírko nijak nenarušuje pocit, že jsme v přírodě, ba naopak. U zahradního jezírka, o které se jeho majitel pečlivě stará, se prakticky ihned po jeho výstavbě začne hemžit život v podobě vážek, ptactva a dalších živočichů. Do jezírka si klidně můžeme vysadit i okrasné rybičky, které bychom asi těžko umisťovali do klasického venkovního bazénu. Dá se jednoduše říci, že zahradní jezírko je ideálním doplňkem pro zahradu před domem. Kdo již na své zahradě má alespoň malé jezírko vybudované, ten mi jistě dá za pravdu, že se jedná o skutečně příjemnou záležitost. I krátké posezení u zahradního jezírka dokáže člověka nesmírně uklidnit a uvolnit, v létě se v něm navíc lze i příjemně svlažit.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!